Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Çorap almaya' giden Halime 10 yıldır kayıp

  Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)
  23 Aralık 2009 - 12:35Son Güncelleme : 23 Aralık 2009 - 12:35

  NEVŞEHİR’in Gülşehir İlçesi'ne bağlı Gümüşkent Beldesi'nde çiftçi Ali Turgut, 10 yıl önce ‘Çorap almak için pazara gidiyorum’ diyerek, evden ayrılan bugün 26 yaşında olması gereken kızı Halime Turgut'tan bugüne kadar haber alamadığını söyledi.

  Gümüşkent Beldesi'nde oturan, 5'i kız 8 çocuk babası Ali Turgut, bağda çalışırken 1999'da 16 yaşında olan kızı Halime'nin annesi İhsaniye'ye “Gülşehir pazarına çorap olmaya gidiyorum” diyerek, evden ayrıldığını söyledi. Kızından bir daha haber alamadıklarını belirten Turgut, şunları söyledi:
  “Halime'nin kayıp olduğunu İlçe Jandarma Komutanlığı'na bildirdim. Kızımı çok aramalarına rağmen bulamadılar. Yakınlarımızı aramıza karşın biz de izine rastlayamadık. Geçen yıl komşumu değişik bir isime arayan bir kadın beni ve ailemi sormuş, üzülmememizi istemiş, kendisinin Sivaslı biri ile Almanya'da olduğunu söylemiş. Eşim, kızı Halime'nin acısıyla kronik hastalığa yakalandı. İlaçlarla ayakta kalmaya çalışıyor. Halime, bizi arasın ve ‘Ben iyiyim" desin yeter. Maddi imkansızlık nedeniyle de kızımı başka yerlerde de arayamadım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı