Ege Haberleri

EGE

  Çöpten insan çıktı

  Hürriyet Haber
  12 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 11 Mayıs 2010 - 20:50

  Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, yer altına yerleştirdikleri bir çöp konteynerinin dışında çöp durduğunu görüp, yanındaki bürokratlarına gösterdi.

  Çöpler konteynere atılacağı sırada içinde bir insanın olduğu farkedildi. Başkan Cevat Durak, örnek uygulamalardan biri olarak sokaklara yer altı çöp konteynerleri koydurttu.
  Farklı bir durum
  Gövdesi tatamen yer altında olan, sadece çöp atılacak, bir baca gibi ağzı olan yer altı konteynerlerinin bir özelliği de içerisinde iki ayrı kapak olması, biri açık iken diğerinin kapanması. Modern görünümlü yer altı çöp konteynerleri ile çevreye yayılan çöplerin ortadan kalkması, sokak köpekleri, kedilerinin çöplere ulaşamaması hedeflendi. Kurulduğu günden bu yana takdir gören yer altı çöp konteynerlerinde ilk defa farklı bir durum yaşandı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, müdürleri ile birlikte sokakları gezerken bir çöp konteynerinin ağzının açık ve önünde poşet içinde çöpler olduğunu gördü, yanındaki bürokratlarına gösterdi.
  Görenler hayrete düştü
  Temizlik İşleri Müdürü İnanç Ülkü ile Zabıta Müdürü Ertan Üzeyir biriken çöpleri çöp kutusuna atacakları sırada içeriden ses geldiğini fark etti. Üç metre derinliğindeki çöp konteynerine giren kağıt toplayıcısının içerde çöpleri karıştırarak kağıt ve naylonları ayırıp dışarı çıkardığı görüldü. Çöp konteynerinin ağzını da iple bağlayan atık kağıt toplayıcısının, canını da hiçe sayarak içine girip çöp topladığı anlaşıldı. Görenleri hayrete düşüren olayda çöp toplayan bu kişi dışarı çıkartılarak, bir daha yapmaması konusunda uyarıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı