Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çöpçü eşeklere emeklilik töreni

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR /MANİSA, (DHA)
  04 Mayıs 2011 - 16:58Son Güncelleme : 04 Mayıs 2011 - 18:03

  Manisa’da, yaklaşık 40 yıldır araçların çıkamadığı Spil Dağı eteklerindeki 8 mahallenin çöpünü taşıyan eşekler, belediyenin mini traktör satın alması ile emekli edildi. Emektar eşekler düzenlenen törenin ardından Spil Dağı’ndaki yılkı atlarının yanına bırakıldı.

  EMEKLİLİK TÖRENİNDEN KARELER

  EŞEKLERİ TÖRENLE EMEKLİ ETTİLER / WEB TV

   

  Spil Dağı eteklerine kurulu Manisa, ilginç bir törene evsahipliği yaptı. Yollarının çok dar ve dik olması nedeniyle araçların çıkamadığı ve bugüne kadar çöpleri eşeklerin sırtına sarılan sepetlerle toplanan Adakale, Mutlu, Lalapaşa, Dere, Kocatepe, Gediz, İshak Çelebi ve Bayındırlık mahallelerinin çöpleri için Manisa Belediyesi tarafından takviye vitesli, dört çeker 2 mini traktör satın alındı. Traktörlerin hizmete girmesi ile yaklaşık 40 yıldır bu bölgedeki çöplerin toplanmasında kullanılan ve Adakale Mahallesi’ndeki bir ahırda bakılan 4 belediye eşeği törenle emekli edildi.

   

  'ARTIK DAĞDA KATIR DA GÖRÜRÜZ'

   

  Mahallede düzenlenen törene vatandaşların yanı sıra Manisa Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar ve Cem Çöllü ile Temizlik İşleri Müdürü Mümin Bedel de katıldı. Törende emektar eşekler de hazır bulunduruldu. Arazi şartları nedeniyle bugüne kadar çöplerin mecburen eşeklerle toplandığını belirten Laçalar, "Ama gördük ki minik traktörler bu mahallelere rahat bir şekilde girip çıkabilecek özelliğe sahip. Eşeklerle haftada üç gün çöp toplarken traktörlerle bu işi her gün yapabileceğiz" dedi.

   

  Törenin ardından emektar eşekler vatandaşların alkışlarıyla Spil Dağı’ndaki yılkı atlarının yanına salındı. Vatandaşlar, "Anlaşılan, dağda gittikçe çoğalan yılkı atlarının yanı sıra artık katırları da göreceğiz" diye espri yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı