« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Contador'a ceza gelmeyebilir

İspanya Bisiklet Federasyonu'nun kanında doping çıkan ünlü bisikletçi Alberto Contador'a ceza vermeyeceği öne sürüldü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şampiyon olarak bitirdiği 2010 Fransa Bisiklet Turu sırasında yapılan doping kontrolünde kanında "klenbuterol" adlı yasaklı madde tespit edilen Contador'un ceza alıp almayacağı yarın belli olacağı bildirilse de bisiklet federasyonundan İspanyol basınına sızan bilgilerde ceza verilemeyeceği belirtildi. Bisiklet Federasyonu'nun ceza vermemesi durumunda Contador'un hemen yarışlara geri dönebileceği ancak Uluslararası Bisiklet Birliği ve Dünya Anti-Doping Ajansı'nın da olası bir itiraz hakkının bulunduğu ifade edildi. İspanya Bisiklet Federasyonu içindeki Rekabet Kurulu, Contador için 1 yıl spordan men cezası talep etmişti.

Doping kullandığıyla ilgili hakkında ortaya atılan iddiaları her seferinde yalanlayan ve sonuna kadar mücadele edeceğini vurgulayan Contador, kanında "klenbuterol"un çıkma sebebini yediği bir ete bağlamıştı.

Contador'a son olarak İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da destek verirken, Zapatero twitterdan yolladığı mesajda "Contador'u cezalandırmanın hiçbir haklılığı yok" diye yazmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz