Dünya Haberleri

DÜNYA

  Condi’ye yaklaşmayacaksın

  Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON
  07 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ağustos 2006 - 08:22

  ABD Başkanı George W. Bush ile "First Lady" Laura Bush arasındaki evlilik sorunlarının çözüme kavuştuğu iddia ediliyor. Buna göre, kocasını iki yıl sonra boşanmakla tehdit eden Laura Bush, eşinden istediği tüm isteklerin yerine getirileceği yolunda kesin garanti aldı.Taraflar arasında varılan uzlaşmaya göre, Bush, özellikle Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’dan mümkün olduğunda uzak kalacak.

  Laura Bush, "Condoleezza Rice ile sadece devlet işleri amacıyla ve başkalarının da bulunduğu ortamlarda görüşeceksin" dedi ve bu "olmazsa olmaz" koşulunu kabul ettirdi.

  Washington kulisleri, bir süredir, Bush ile Rice arasındaki aşk ilişkisi ile çalkalanıyor. Laura Bush’un bir otele taşındığı bile doğrulanmıştı.

  Globe gazetesi, Laura Bush’un, evlilik terapisi isteğine de Başkan Bush’tan olumlu yanıt geldiğini haber verdi. Bush, ayrıca, alkolden de uzak kalacak.

  Başkan Bush’un, 11 Eylül’den sonra alkole yeniden döndüğü de öne sürülüyor.

  Başkan Bush ile eşinin uzlaşmasında çiftin ikiz kızlarının rol oynadığı da belirtildi. First Lady’nin çok sert çıkmasının Bush’u yola getirdiği ifade ediliyor.

  Tatilde çalışıyorum resmi


  Bush, Teksas’taki çiftliğinde tatilde. Beyaz Saray’ın basına verdiği fotoğrafta Bush ve Condi çalışıyor. Yanlarında Ulusal Güvenlik Danışmanı Steve Hadley de var.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı