Dünya Haberleri

  Condi lezbiyen mi?

  Kasım CİNDEMİR/WASHINGTON
  16.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanı Condolezza Rice ile Fox TV’nin bir muhabiri arasında geçen bir sohbet, dünyanın en güçlü kadınının lezbiyen olduğuna dair söylentileri ateşledi.

  NEW York Daily News Gazetesi’nin ‘dedikodu’ sütunlarında yer alan bir haber, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın ‘lezbiyen’ olup olmadığı tartışmalarına yol açtı.

  Condi, 27 Eylül’de Fox muhabiri James Rosen, Haiti’de röportaj verdi. Haiti seçimlerinden güvenliğe, Irak’tan İran’a uzanan röportajın sonunda Rosen, adeta ‘çöpçatanlık’ yapıyormuş gibi, son derece çekici ve güzel bir kadın olan bir Fox TV sunucusundan söz etmeye başladı.

  James Rosen, eski Minnesota güzellik kraliçesi olan ‘Fox and Friends’ sunucusu Lauren Green’i anlatırken, ‘Çok güzel, Afrikalı ve bekar’ dedi.

  Rosen, Green’in New York’ta görev yaptığını ve aynı zamanda piyanist olduğunu da söyleyince, Rice, ‘Aman Tanrım’ dedi. Rosen, Lauren Green’in bir CD’sini de Rice’a verdi ve ‘Size yolladı ve sunmamı istedi’ dedi.

  Kendisi de bir piyanist olan Condoleezza Rice, ‘Çok teşekkür ediyorum. Umarım onu göreceğim’ diye konuştu.

  Bu konuşma, internette şiddetli bir spekülasyon depremine yol açtı.

  Bakan Rice’ın, yıllardır herhangi bir erkek ile ilişkisi olmadığı iyi biliniyor. Bir internet sitesinde, ‘Siyah ve lezbiyen bir Dışişleri Bakanımızın olması iyidir’ denildi. Bir başka sitede, ‘Evet, Condi lezbiyen, bizden biri’ yorumu dikkatleri çekti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı