ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ'den kısa kısa

AA / Mehmet Bayer
19.01.2015 - 17:20Son Güncelleme :

- Kütüphaneye kitap bağışı

AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kütüphanesi'ne 2 bin 400 kitap bağışlandı.

ÇOMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü araştırma görevlisi Ahmet Kurnaz, ailesiyle kütüphaneye 2 bin 400 kitap bağışladı.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Kurnaz ailesine teşekkür edip, "Eskiler hayır için çeşme, cami yaptırırdı. Çeşmeden insanlar ne kadar su içer, kuşlar, hayvanlar oradan bir yudum su alırsa ömür boyunca bu hayır hasenatının devam edeceğini ve onlara katkı sağlayacağını düşünürdü. Artık günümüzde hayır yapmanın çok daha etkili yolları var. Üniversite kütüphanemize her gün 8 binden fazla insan geliyor. Burada araştırma yapıyor, çalışmalarını buradan yürütüyor" dedi.

- Atık pil kampanyası eğitimi

Çocuk Kulübü'nün "Atık Pil Toplama Kampanyası" çerçevesinde Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ufuk Gencel, çocuklara çevre bilinci ve atık pil toplamanın önemi konusunda eğitim verdi.

Gencel, pil üreticilerinin, kullandıkları yeni teknolojilerle hem daha çok fayda yarattığını, hem de çevre için daha dost üretim gerçekleştirdiğini söyledi.

Yine de tükenen pillerin çevreye veya çöpe atılmaması gerektiğine işaret eden Gencel, "Atık pillerin içerisindeki çeşitli kimyasal maddeler çöp depolama alanlarında yer altı sularına ve toprağa karışarak kirlilik yaratabilir. Hem bu nedenle hem de atık pillerin geri kazanımı yoluyla doğal kaynakların verimli kullanımını artırmak için atık pillerinizi naylon torba, karton kutu ya da kavanozlarda biriktirip, atık pil kutularına atınız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ'den kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ'den kısa kısa haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı