ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ'de akademik yükselme töreni

AA / Mehmet Bayer
26.02.2016 - 13:34Son Güncelleme :
AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) akademik yükselme töreni düzenlendi.
Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, mutluluk ve gurur gününü yaşadıklarını söyledi.
Bunun sadece öğretim üyelerinin değil, tüm üniversitenin gururu olduğunu belirten Acer, "Zira çok sayıda öğretim üyemiz akademik yükselmeyi hak ettiklerini göstererek aslında üniversitemizin akademik kalitesine değerli bir katkı sağladı ve sağlamaya devam edeceklerini açıkça göstermiş oldu" dedi.
Acer, devletin, hükümetin üniversitelere ciddi oranda kadro aktarabilir hale geldiğine işaret ederek, "Sizlerin akademik yükselmelerinde ve kadro atamalarında emeği geçen bazı kurumlara da teşekkürü doğrusu bir borç biliyorum. O anlamda üniversitemiz adına, devletimize, hükümetimize, YÖK başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç'a teşekkür etmek istiyorum. Çanakkale'nin siyasi temsilcilerine üniversitemize yaptıkları ve yapacakları katkı için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Konuşmanın ardından görevlerinde yükselme alan 111 öğretim üyesine belgeleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ'de akademik yükselme töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 13 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ'de akademik yükselme töreni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı