ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ'de akademik genel kurul toplantıları

AA / Burak Akay
21.02.2015 - 13:55Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ÇANAKKALE

AA / Burak Akay

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar, İletişim, Mimarlık ve Tasarım Fakültelerinin akademik genel kurul toplantıları yapıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesindeki toplantıya, Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar ve Prof. Dr. Mustafa Saçar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhit Ayengin, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Adnan Çevik, Genel Sekreter Mustafa Yollu ile akademisyenler katıldı.

Dekanların sunumlarının ardından söz alan Laçiner, devam eden çalışma, proje ve etkinlikleri değerlendirdi.

ÇOMÜ olarak diğer üniversiteler ve geçmişle kıyaslandığında belli konularda büyük zenginlik yaşadıklarını vurgulayan Laçiner, şöyle konuştu:

"Ciddi bir rahatlamaya kavuştuğumuz alanlar var, hala açık olan kısımlar da var ama bu altyapı en azından bize daha hızlı gelişme imkanı verecek. Yıllık 97 milyon liralık bütçeden yıl sonunda yaklaşık 270 milyon liralık bir harcamayla çıkacağız. Döner sermayeleri de buna kattığımız zaman 300 milyon liranın üzerine çıkmış olacak. Yani bütçemiz 4 yılda 3 mislinden daha fazla artmış. Buna 50 milyon liralık bağış gibi gelirler dahil değil. Bunları koyduğunuzda tabii bir Columbia Üniversitesinin bütçesine erişmiyor ama şunu söyleyebiliriz ki Hacettepe, Gazi, Ankara gibi üniversitelerin bütçelerine yaklaştığımızı yani devler ligine doğru giriş yaptığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz."

Toplantı, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ'de akademik genel kurul toplantıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ'de akademik genel kurul toplantıları haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:19
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı