ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ robot ekibinden dünya ikinciliği

DHA
30.03.2016 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çan Meslek Yüksekokulu robot ekibi, Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan Uluslararası Robot Yarışması 'RobotChallenge 2016'da dünya ikincisi oldu.

ÇOMÜ Robot Ekibi, bu yıl 13'ncüsü yapılan 'RobotChallenge 2016'da önemli bir başarı elde etti. Dünyanın en büyük yarışması olan etkinliğe; 'Wasser (su)' adlı mini sumo robotla katılan ekip, Avrupa'nın sayılı ülkelerinin yanı sıra ABD, Rusya, Çin ve Japonya gibi ülkelerin de yer aldığı 39 ülke içinde ikinciliği elde ederek ülkeye onur yaşattı.

Robot Ekibi sorumlusu Öğretim Görevlisi Ertuğrul Kanmaz, "ÇOMÜ Robot Ekibi olarak ilk kez katıldığımız yarışmada dereceye giren ilk Türk takımı olduğumuz için üniversitemiz ve milletimiz adına haklı bir gururu yaşamaktayız. Bizlerden desteğini esirgemeyen ÇOMÜ Yönetimine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan Uluslararası Robot Yarışması 'RobotChallenge 2016'ya 39 ülkeden 645 robot ekibi katıldı.

Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ robot ekibinden dünya ikinciliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ robot ekibinden dünya ikinciliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı