ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Laçiner'e 3 ödül

AA / Burak Akay
30 Ocak 2015 - 16:09Son Güncelleme : 30 Ocak 2015 - 16:10

-Prof. Dr. Sedat Laçiner'e , Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Bilge Kağan Avrasya Bilim Ödül Komitesi tarafından "Yılın Rektörü", "Bilge Kağan Avrasya Bilim" ve "Balkanlar Avrasya Onur" ödülleri verildi

YEREL HABERLER ÇANAKKALE

AA / Burak Akay

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'e , Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Bilge Kağan Avrasya Bilim Ödül Komitesi tarafından "Yılın Rektörü", "Bilge Kağan Avrasya Bilim" ve "Balkanlar Avrasya Onur" ödülleri verildi

Troia Kültür Merkezi'ndeki törende konuşan Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Genel Başkanı Dr. Hasan Cengiz, Laçiner'in sadece Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılında 1 milyon kitap hedeflemesinin dahi "Yılın Rektörü" seçilmesine yeterli bir çalışma olduğunu söyledi.

Türkiye’de bilim insanlarının yıpratıldığını belirten Cengiz, “Bilim insanlarının yıpratılmasına son derece karşıyım. Bunu hissediyorum. Sayın Laçiner, bilim ve fikir üreten bir değerdir. Lütfen onu yıpratmayalım. Türkiye’de gelişen son olaylardan dolayı 'şu gruptan veya bu gruptan' diye ifadeler kullanıldığını duyuyorum. Bunlar bilim adamlarının motivasyonunu düşürmektedir. Siyasetçiler siyasetçiliğini, bilim adamları da bilim adamlığını yapsınlar. Bilim adamlarımızı siyasetin konusuna lütfen almayalım. Bu ödüller vicdani bir karardır. Haktır ve hakikattir" dedi.

Konuşmanın ardından Genel Başkanı Cengiz, Bilge Kağan Avrasya Bilim Ödül Komitesi üyeleri ile birlikte Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner’e "Yılın Rektörü" ödülünü verdi.

"Bilge Kaan Avrasya Bilim Ödülü" ise Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. İnkbat Avirmedi tarafından Laçiner'e verildi.

Laçiner, "Balkanlar Avrasya Onur Ödülü"nü ise Rumeli Balkan Güçbirliği Platformu Kurucu Başkanı Recep Erdoğan'dan aldı.

Komite tarafından 3 ayrı ödüle layık görülen Laçiner ise yaptığı konuşmada, "Biz burada bir sürü övgü duymuş olduk. İnşallah Allah ayıp yazmaz ve insanlar da ayıplamaz. Kendilerine ben gönül yücelikleri için çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar. Bu tür ödüller insanın yükünü ağırlaştırıyor. Ödül alanın işini zorlaştırıyor. Bundan sonrasında o ödüle, o teveccühe, o insanlara, o sözlere layık olmayı gerektiriyor. Ödülle bir şey bitmiyor, başlıyor açıkçası” diye konuştu.

Törene katılan davetliler daha sonra düzenlenen resepsiyona katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Laçiner'e 3 ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2015 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Laçiner'e 3 ödül haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:28
  • İkindi
   17:14
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı