ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇÖMÜ Eğitim Fakültesi'nde Akademik Kurul toplantısı

DHA
26.03.2016 - 12:03Son Güncelleme :

ÇÖMÜ Eğitim Fakültesi'nde Akademik Kurul toplantısı

DHA

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi'nde Akademik Kurul toplantısı yapıldı.

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Yücel ile fakülte akademisyenlerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantı, 2 yıl önce yaşamını yitiren ÇOMÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Eyüp Özdemir anısına hazırlanan derginin özel sayı editörü Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Özdemir'e, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer tarafından teşekkür belgesi verilmesiyle başladı. Ardından Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Dinçay Köksal, fakültenin akademik ve idari durumu, kalite değerleri, stratejik hedefler ve planlarına dair bir sunum gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Acer ise konuşma yaparak, "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi üniversitemizin en eski, en büyük, en kalabalık öğrenci ve akademisyen sayısına sahip fakültelerinden bir tanesi. Bir yıldır görevdeyiz ve bu bir yıllık süre zarfında üniversitemiz çok hızlı bir gelişme kaydetti ve büyük bir yol kat etti. Sürekli gelişen bir üniversite olmamıza rağmen bazı fiziksel koşulları hala tamamlamaya çalışıyoruz. Eğitim fakültesi de fiziksel, mekansal anlamda gelişimine büyük emek harcadığımız fakültelerin başında geliyor. Göreve geldiğimiz günden beri üniversite hastanesi, üniversite camisi, personel kafeteryası, bazı meslek yüksekokullarının binalarının yenilenmesi gibi en başa aldığımız işlerden birisi de Anafartalar Yerleşkesi'ydi. Bu yerleşkede, binalar oldukça eski ve eğitime elverişsiz, mekansal anlamda yetersiz bir yerleşke. Bu sebeple Eğitim Fakültesi yeniden inşa edilecek, bugüne kadar yerleşke projesi üzerinde çalıştık fakat artık netlik kazandı. Bu yaz itibariyle Anafartalar Yerleşkesi yeni binası için inşaat çalışmaları başlayacak. Ortaya güzel bir şeyler koymak için üniversitemiz adına, devlet idarecilerinin kapılarını aşındırıyoruz. Devletin oluşturduğu imkanları kullanarak üniversitemizi daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Akademisyenlerimizin tüm ulusal ve uluslararası projelerine destek oluyor ve maddi kaynak sunuyoruz. Amacımız üniversitenin kalitesini artırmak ve bu konuda gerek fiziki şartlar, gerek proje destekleri, gerek kadro konularında memnuniyeti artırmak için çalışacağızö dedi.

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇÖMÜ Eğitim Fakültesi'nde Akademik Kurul toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇÖMÜ Eğitim Fakültesi'nde Akademik Kurul toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı