Ege Haberleri

EGE

  ÇOMÜ’de 8 adaylı rektörlük yarışı

  Ersan KÜÇÜKKURU, (DHA)
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.02.2011 - 21:32

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) rektörlük seçimlerine sayılı gün kala heyecan iyice arttı.

  Cuma günü 09.00’da Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki Troia Kültür Merkezi Sevim Buluç Oditoryumu’nda başlayacak ve 17.00’ye kadar sürecek seçimde 530 öğretim üyesi oy kullanacak.
  Mevcut Rektör Prof. Ali Akdemir’in yanı sıra Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof. Erdinç Yiğitbaş, Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Sefa Dereköy, Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Prof. Muammer Karaayvaz, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Eyüp Özdemir, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Ahmet Adem Tekinay, Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Sedat Laçiner ve Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Remzi Yavaş Kıncal yarışacak.
  Rektör Prof. Akdemir, “Demokratik ortamda gerekli şartları yerine getiren herkes rektör adayı olabilir. Bunu desteklerim. Ancak rektör olan kişinin bu konularda tecrübesinin ve projelerinin olması gerekir. Bu konu adaylıktan çok daha önemli. Aday olmak haktır, proje yapmak ise yükümlülüktür” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı