Gündem Haberleri

  Computer Associates Türkçe dersi verdi

  Hürriyet Haber
  14.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük yönetim yazılımı şirketlerinden Computer Associates (CA), yedekleme ve kurtarma ile anti-virüs ve anti-spyware teknolojisini yerel dilde sunarak, yazılımda Türkçeleştirme konusunda ihmalkár davranan şirketlere örnek oldu.

  CA Türkiye, Türkçeleştirmeye ek olarak lokal ve özel bir telefon hattıyla Türkçe destek de veriyor.

  CA Türkiye Genel Müdürü Hakan Turgut, ‘Veri güvenliği, yedeklemesi ve kurtarma araçları bugün ev kullanıcısından başlayıp; en büyük kuruluşlara kadar hepimizin büyük özen göstermesi gereken yazılımlar haline gelmişlerdir’ diyerek, bu programların kullanımında dil problemi nedeniyle hata yapma olasılığını ortadan kaldırmak amacıyla Türkçeleştirme kararı aldıklarını söyledi.

  CA’in Pazarlama ve İletişim Müdürü Zuhal Özkan ise kullanıcıların kendi ana dillerinde kullanabilecekleri ürünlere ihtiyaçları olduğunu belirterek, ‘CA'in Toplam Koruma portföyündeki çözümleri yerel dilde sunarak Türkiye’deki kullanıcılarımıza kendi dillerinde, anlayacakları ve kendi kendilerine yönetebilecekleri, kolayca kurabilecekleri toplam koruma çözümü sunmuş oluyoruz’ diye konuştu.

  CA Kanal Merkez ve Doğu Avrupa ile Türkiye Bölge Satış Müdürü Rizan Flenner de, Türkiye’nin önemli bir pazar ve CA için stratejik öneme sahip bir büyüme fırsatı olduğunu belirtiyor. Flenner, CA’nın Toplam Koruma portföyündeki çözümleri yerel dilde sunarak Türk müşterilerine verdiği sözü yerine getirmiş olduğunu vurguladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı