Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Commaneci'den övgü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hollanda'daki Özel Olimpiyatlar'da özürlü cimnastikçilerimizi olimpiyat şampiyonu eşi Bartjorner'le birlikte çalıştıran efsanevi sporcu Nadia Commaneci, ‘‘Bu çocuklar bir harika’’ dedi.

TERTEMİZ yürekleri, spor aşkıyla dolu özürlü minik cimnastikçilerimize dünya cimnastijinin efsanevi sporcusu Nadia Commaneci'den övgü.

Hollanda'da devam eden Özel Olimpiyatlar Avrupa Oyunları'nı izleyen Commaneci, özürlü cimnastikçilerimizi 30 dakika çalıştırdı ve ‘‘Bu çocuklar bir harika’’ dedi. Commaneci, Türk cimnastijini yakından izlediğini belirtirken, ‘‘Sizin sağlam çocuklarımızı da beğeniyorum. Son yıllarda büyük atılım yaptınız. Bir çocuğunuz vardı. (Murat Canbaş) O çocuk olimpiyat şampiyonu olacaktı. Çok istikbal vaad eden bir çocuktu’’ dedi.

Nadia, cimnastikçilerimizin kendisini örnek aldıklarını ve ona benzemeye çalıştıklarını öğrenince, ‘‘Demek ki Türkiye'de çok seviliyorum. Ben de bu sevgiye karşılık cimnastikçilerini ziyaret etmek isterim. Hatta okul açma düşüncem var. Bu halen geçirli. Türkiye'de yeni Nadia'ların yetişmesi en büyük dileğim’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz