Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çömez: Terör örgütü Nevruz'da eylem yapacak

  A.A.
  26.02.2006 - 13:32 | Son Güncelleme: 26.02.2006 - 13:50

  AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, mart ayında kutlanacak Nevruz öncesinde terör örgütünün olaylar çıkarmak için ciddi planlar yaptığını, bu konuda önlem alınması gerektiğini söyledi.

  AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Türkiye'nin sanal gündemlerle meşgul edildiğini, “ülkenin, bazı iç ve dış güçler tarafından başlatılan psikolojik harekatla karşı karşıya olduğunu” öne sürdü. Gelecek 10 yıllık süreci Türkiye açısından çok kritik gördüğünü ifade eden Çömez, şöyle devam etti:

  “Türkiye'nin 10 yılı, AB süreci yüzünden zor olacak. Ben AB taraftarıyım. Fakat bu süreçte çok önemli dayatmalar oldu, önümüzdeki yıllarda da olacak. Türkiye'nin önündeki açmazları belirlemek için kendi parametreleri var. Bence en önemli parametre ekonomi. Ekonomi dayanma gücümüzü gösterecek. Ayrıca Türkiye'nin güneydoğusunda etnik ayrışma için provokasyonlar var.”

  Nevruz öncesinde terör örgütünün büyük olaylar çıkarmak için ciddi planlar yaptığını söyleyen Çömez, şunları kaydetti: “Bölücü terör, her türlü radikal akımlar, İran'ın nükleer faaliyetleri, özelleştirme, dış borç, işsizlik, tarım politikası, popüler kültür, sanal gündem, kamusal bilinçlendirme, enerjide dışa bağımlılık, gelir dağılımındaki uçurum, sivil toplum örgütlerindeki eksiklikler, artan suç oranları, verimsizlik, hantal bürokrasi. Bunlar Türkiye'nin en önemli gündem maddeleri. Biz ise bunların yerine başka şeylerle uğraşıyoruz. Önümüze konan sanal gündemlerle meşgul edildik. AB sürecinde birçok açmaz var...

  Güneydoğu'yu çok yakından izliyorum. Şemdinli olaylarından sonra cenazede güvenliği, kolları bantlı gençler ve belediye çalışanları sağladı. Önümüzdeki Nevruz'da olaylar çıkabilir. Nevruz ile ilgili ciddi planlar var.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı