MALATYA HABERLERİ

Cömertoğlu: “Yaşanmaz Denilen Yerler Artık Çok Değişti”

IHA
08.09.2015 - 12:31Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ARAPGİR İLÇESİNDE YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya merkeze en uzak ilçelerden biri olan Arapgir’de yol hizmetlerini sürdürüyor. Çalışmalardan memnun olduklarını söyleyen Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Yıllardır yaşanmaz, gidilmez denilen yerler artık çok değişti” dedi.
30 kilometre uzunluğundaki Bostancık, Günyüzü, Boğazlı grup yolunda bakım, onarım ve yama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, yolda asfalt serimine başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “10 kilometrelik bölümünde asfalt çalışması tamamlanan yol, ilçenin en önemli grup yollarından biri. 11 kilometre uzunluğundaki Bacalı, Kaynak, Kazanç grup yolunda da alt yapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, yolu asfalta hazır hale getirdi. Arapgir’in en önemli tarihi eserlerinin bulunduğu Çobanlı Mahallesi’nde de yol çalışmaları yapan ekipler 2 kilometrelik yolda serme, sıkıştırma işlemleri yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Zorhop Mahallesi’nde de 1 kilometrelik yeni yol açma çalışmasını ise tamamladı” denildi.
Büyükşehir Belediyesinin büyük işlere imza attığını belirten Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir tarihinde bu denli kapsamlı bir yol çalışmasının olmadığını söyledi. Arapgir’in çok dağınık bir coğrafyası olduğunu ifade eden Cömertoğlu, “Arapgir büyük vadilerin arasında bir ilçe. Haliyle bu yapıdaki bir yerde yol yapmak çok zor. Yolların standardının yükseltilmesi, konforun artırılması program dahilinde gerçekleşmeye başladı. Arapgir’de sahada şu an 100’e yakın araç çalışıyor. Ciddi bir çalışma, iyi ekipler ve çok uyumlu bir koordinasyon var. Arapgir’in yüksek kesimlerinin olduğu Bacalı, Deregezen, Esikli, Kılıçlı, Kazanç ve o bölgedeki köylerin dokunulmadık yerleri kalmayacak. Yine birkaç yıldır sıkıntı çektiğimiz Yazılı, Alıçlı, Eski Arapgir yolunda da önümüzdeki hafta çalışmalara başlanacak” diye konuştu.
Başkan Cömertoğlu, “Geçmiş yıllarda ulaşımın zor sağlandığı Bostancık grup yolunun geçen yıl asfaltlanmasıyla beraber çok önemli bir rahatlığa kavuştu. Bu sene oradaki arızalar tamir edilip bir kat daha atılıyor. Bu da çok büyük bir hizmet. Çünkü grup yolu olmanın ötesinde, önemli bir aks ortaya çıktı. O bölgedeki insanlar tekrar yatırım yapmaya başladılar. Tarhan, Taşdibek ve Şahuluşağı bölgesindeki köy bağlantı yollarının hepsi programda onların da temel malzemeleri serildi, serme-sıkıştırmaları yapıldı. Önümüzdeki hafta asfaltlama işlemleri yapılacak. Şehir dokusuyla buluşturulmak istenen bu bölgeler hem yatırımcıları hem de gurbetteki önemli insanları buraya çekmeye vesile olacak diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.
Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Başkan Haluk Cömertoğlu, “Yıllardır geçilmez, gidilmez, yaşanmaz, ‘ben niye burada kaldım’ diye hayıflanan insanlar artık böyle düşünmüyorlar. ‘Şehrin herhangi bir mahallesinde oturur gibi kendi mahallemde dedemin, ecdadımın mülkünde oturuyorum, rahatlıkla gelip gidebiliyorum’ diyorlar. Ben bu açıdan yol çalışmalarını çok önemsiyorum. Yol çalışmalarının bir ön açıcı olduğunu biliyorum. Bizim önümüzü açan bu yol çalışmalar, bizi geleceğe taşıyacak en önemli unsur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Cömertoğlu: “Yaşanmaz Denilen Yerler Artık Çok Değişti” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cömertoğlu: “Yaşanmaz Denilen Yerler Artık Çok Değişti” haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:02
  • Akşam
   17:19
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı