KAYSERİ HABERLERİ

Çolakbayrakdar, "Semt Konağı Hanımların Ufkunu Açacak"

IHA
01.10.2015 - 17:56Son Güncelleme :

KOCASİNAN

IHA

Kocasinan Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarının kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, sosyal refahı artırmak amacıyla farklı, ilk ve yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Semt Konakları da ilgi çekiyor.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, semt konaklarının özellikle hanımların ufkunu açıp kişisel gelişimlerine ve aile bütçesine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
Belediyelerin öncelikli görevinin yaşanabilir bir şehir sunarak vatandaşlarının hayatını kolaylaştırmak olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, semt konaklarından yararlanacak mahallelerin muhtarlarına yapım ve kullanım amaçlarını anlatırken" İmar, ulaşım, yol, asfalt, kaldırım, park ve yeşil alan gibi hizmetlerin kalitesi elbette şehrin yaşanabilirliğini artırıyor. Sosyal refahı artıran, birlikteliğe ve kişisel gelişime katkı sağlayan, eğlendiren, dinlendiren imkan ve mekanlar da belediye hizmetleri açısından önemlidir. Biz de bu amaçla semt konakları ve kadın gelişim merkezleri gibi farklı projeleri şehrimize kazandırıp, vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz. Semt konaklarında hanımlarımız kendilerini geliştirecek, ufuk açacak projelere kavuşacak, ailesinin maddi ve manevi zenginliğine katkı sağlayacak imkanlar bulacak " dedi.
Kocasinan Belediyesi tarafından yaptırılan ve açılışa hazır hale getirilen Semt Konaklarını yerinde inceleyerek son kontrolleri gerçekleştiren Başkan Çolakbayrakdar," Semt Konakları kültürel değerlerimizi, mahallenin sosyal dokusunu geleceğe aktaracak. Semt konakları, Kayseri’de ilk, farklı, yeni ve fonksiyonel bir yaşam merkezi olacak. Mahallenin pek çok farklı ihtiyacına çözüm getirecek, mahalleye renk katacak. Semt Konakları’nın donanımında her şey düşünüldü. Çocukların dersleri için yardımcı etüt programları düzenlenecek. Ödeme merkezi, muhtar evi, sohbet evi, taziye, nikah ya da hanımların toplantı yapabilecekleri çok amaçlı salonlar olacak. Çevre düzenlemesi ve son rötuşları yapıp iç tefrişiyle vatandaşımızın hizmetine açacağız. İnsanlar arasında kaynaşma ve dayanışmayı güçlendirmeyi hedefliyoruz" şeklinde sözlerini bitirdi.
Kocasinan Belediyesi’nin Beyazşehir, Kayabaşı, Ziya Gökalp, Mimarsinan, Mevlana, Boztepe ve Yeni Mahalle’deki semt konakları tefrişlerinin ardından önümüzdeki günlerde açılışı yapılarak hizmete sunulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Çolakbayrakdar, "Semt Konağı Hanımların Ufkunu Açacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 17 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çolakbayrakdar, "Semt Konağı Hanımların Ufkunu Açacak" haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  04:12
 • Guneş
  05:43
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı