KAYSERİ HABERLERİ

Çolakbayrakdar, "Marka Olacak Değerlerimiz Var"

IHA
15.10.2015 - 17:14Son Güncelleme :

KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI

IHA

Vatandaşının hayatı kolaylaştırmak, yaşanabilir bir şehir sunmak amacıyla çalışmalarını çok yönlü ve yoğun bir şekilde devam ettiren Kocasinan Belediyesi, yerel değerlerine sahip çıkarak birer dünya markası yapmak için düzenlediği tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyenin asli fonksiyonu olarak görülen imar, fen işleri, park bahçe gibi hizmetlerin yanında sahip olunan her türlü yerel değerin de tanıtılması, gelecek nesillere aktarılması için yoğun bir gayretle çalıştıklarını söyledi.
Kocasinan Belediyesi sınırları içinde yetişen, Kayseri’yi temsil eden değerleri markalaştırıp tüm dünyaya tanıtmak için çeşitli projeler hazırladıklarını vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Yamula Patlıcanı, Cırgalan Biberi’nden sonra Geleneksel Erkilet Kedibacağı Tanıtım Töreni’ni pazar günü gerçekleştireceğiz. Yerel değerlerimizin ekonomik değer haline getirilmesi için çalışıyoruz. Ekiminden hasadına kadar büyük emek sarf edilen bu değerlerimizi ülke ekonomisi, bölge ekonomisi için nitelikli hale getirmek; katma değeri yüksek ürün yapmak için gayret edeceğiz. Biz bu değerlere sahip çıkıp markalaştıracağız. Erciyes’i, pastırması, sucuğu, halısı gibi tanınan değerleriyle Yamula Patlıcanı, Gömeç Fasülyesi, Cırgalan Biberi, Erkilet Üzümü ve pekmezli ceviz sucuğu olarak bilinen Kedibacağı’nın da tanıtılması gerekiyor. Biz de bunu layıkıyla yapmak için çalışıyoruz" dedi.
Erkilet’in meşhur ’Kedibacağı’ tatlısının aynı zamanda yemek kültürünün, örf ve adetlerin de bir parçası olduğunun altını çizen Başkan Ahmet Çolakbayrakdar," Kedibacağı enerji, mineral ve protein deposudur. Yani sadece tatlı olarak değil, sağlık açısından da tüketilmelidir. Geleneksel hale gelmiş bu tatlıyı, bu değerleri, lezzetleri ve bunları oluşturan kültürleri en iyi şekilde tanıtıp, pazarlanmasına, çiftçimizin de ticaretinin artmasına yardımcı olacağız. Hedefimiz bir emeğin karşılığını bulması için tanıtımını yapmak, herkesin bildiği ürünü marka haline getirip dünya ölçeğinde bu ürünlerimizi tanıtmaktır " şeklinde konuştu.
Kocasinan Belediyesi tarafından 18 Ekim 2015 Pazar Günü saat 12’de Eski Erkilet Belediyesi önünde tanıtım töreni düzenlenecek. Erkilet Kedibacağı’nın yapılışı en ince uygulamalarıyla anlatılacak ve tanıtılacak. Kedibacağı, Erkilet Üzümü ve cevizini pazarlamak isteyen vatandaşlar için stand hazırlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Çolakbayrakdar, "Marka Olacak Değerlerimiz Var" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çolakbayrakdar, "Marka Olacak Değerlerimiz Var" haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı