KAYSERİ HABERLERİ

Çolakbayrakdar’dan Görme Engellilere Beyaz Baston

IHA
01.09.2015 - 14:15Son Güncelleme : 01.09.2015 - 14:16

KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR'DAN GÖRME ENGELLİLERE BEYAZ BASTON

IHA

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, engellilerin hayatını kolaylaştırmak, onlar için farkındalık oluşturmak amacıyla toplumun elbirliğiyle gayret göstermesi gerektiğini söyledi.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Görbir Şube Başkanı Mustafa Çeker’in de katıldığı programda 100 görme engelli vatandaşa beyaz baston hediye etti.
Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Bize düşen toplum içerisinde engelli kardeşlerimizin de olduğunun farkındalığını oluşturacak, onların hayatlarını kolaylaştıracak, yollarda, kaldırımlarda, parklarda toplumun her kesiminde daha rahat hareket edebileceği mekanlar oluşturmaktır. Biz de şu anda birçok parkımızda, bahçemizde engelli kardeşlerimiz için onların rahat hareket edebileceği mekanlar oluşturuyoruz, hazırlıyoruz" dedi.
Bazı parkların içerisinde bedensel fiziki engelliler için eğitim alanları, oyun alanları gibi yerler yaptıklarının altını çizen Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Birçok noktada görme engellilerimiz için yürüme yollarını oluşturuyoruz. Onların rahatlıkla yürüyebileceği izlerin olduğu kaldırımları döşüyoruz. Bunu daha fazla hale getirip bu kardeşlerimizin daha rahat yaşayabilecekleri mekanları oluşturmamız gerekir" diye konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar konuşmasına şöyle devam etti, "Sadece mekanları oluşturmakla yetmeyecek nitelikte işin farkındalığını da ortaya koyacak, beyaz bastondaki ’beyaz’ esprisinin üçüncü şahıslar tarafından hissedilir, görünür, engelli kardeşimizin fark edilir olmasını sağlamamız da gerekmektedir. Biz de toplumsal olarak en azından bu bilinci ortaya çıkartıp, bu farkındalığı ortaya koymak adına gerek Kocasinan Belediyesi olarak biz gerek diğer belediyeler, toplumun bütün katmanları olarak bu işin öncülüğünü yapmamız gerekiyor. İnşallah sağlıklı, sıhhatli günlerde sizlerin de rahatlıkla kullanabileceği bir çevre oluşturmak bizim görevimizdir. Hayata tutunmak adına hayatın içerisinde olmaları adına yapılan gayretler önemlidir. Bizim insanımız yardımseverdir, gönlü açıktır, birinin elinden tutmak, yardım etmek huzur bulur, mutlu olur. Bu farkındalık, bu bilinç biraz daha yüksek olsa eminim herkes yardım noktasında elinden gelenden daha fazla gayret ve çaba gösterecektir. Görme engelli kardeşlerimize bir nebze de olsun yardımcı olabilmek için bizlere de vesile oldunuz" şeklinde konuşmasını bitirdi.
1998 yılında beri Kayseri’de hizmet verdiklerini belirterek dernekleri hakkında bilgi veren Mustafa Çeken de,"Derneğimizin kamu yararına çalışma belgesi vardır. Eğitimci bir derneğiz, şimdiye kadar 41 projeye imza attık.Bin 300 civarı engelli kardeşimizi kamuda ve diğer kurumlarda istihdam ettik. Nazik düşüncenizden dolayı üyelerim adına teşekkür ediyorum" şeklinde duygularını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Çolakbayrakdar’dan Görme Engellilere Beyaz Baston hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çolakbayrakdar’dan Görme Engellilere Beyaz Baston haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı