« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Çöl Kaplanı” son yolculuğuna uğurlandı

Transanatolia Rally Raid Yarışı'nda meydana gelen kazada hayatını kaybeden milli motosikletçi Kemal Merkit, son yolculuğuna uğurlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konya'nın Karapınar ilçesinde geçirdiği kazada vefat eden “Çöl Kaplanı” lakaplı Kemal Merkit'in naaşı, Levent Afet Yolal Camisi'nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Kilyos Mezarlığı'nda defnedildi.

MERKİT GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI / FOTO GALERİ

Cenaze namazına, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kemal Merkit'in ailesi ve yakınları ile motosiklet camiasından çok sayıda kişi katıldı.
Bekir Yunus Uçar, Kemal Merkit'in Türk bayrağına sarılı naaşı başında Yasin suresini okudu.

Cenaze töreninde fenalık geçiren Merkit'in kızına sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Merkit'in naaşını mezarlığa götüren cenaze aracına bir grup motosikletli sporcu da eşlik etti.

KEMAL MERKİT'İN FOTOĞRAFLARI

ÇÖL KAPLANI'NA VEDA / WEB TV

Uçar: “Türk sporu çok önemli bir ismi kaybetti”

Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, Kemal Merkit'in örnek alınacak bir sporcu olduğunu vurgulayarak, “Türk sporu çok önemli bir ismi kaybetti. Kemal ağabeyimiz ustalığıyla, beyefendiliğiyle, tecrübesiyle ve bu tecrübesini arkadaşlarıyla paylaşmasıyla örnek bir insandı. Biz federasyon olarak ismini uluslararası bir organizasyona verip duyuracağız ve anacağız. Onunla birlikte yurt içi ve dışında yarışan sporcular bu yarışa katılacaktır. Adını, spor var oldukça duyurmaya çalışacağız” diye konuştu.

Uçar, İstanbul Park'ta yarın yapılacak Türkiye Pist Şampiyonası'nın 5. ayak yarışlarında sporcuların Kemal Merkit'in kask numarasıyla yarışacaklarını anlatarak, “Biz Kemal ağabeyin çok güzelliklerini gördük. Bütün yarışçılarımız üzerinde büyük emeği vardı. Genç sporcular da onun adını yaşatmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

KEMAL MERKİT KİMDİR?

KEMAL MERKİT'İN GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

KAZANIN OLDUĞU YER / WEB TV


Bunları da Beğenebilirsiniz