« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çok zor bir grup"

UEFA Avrupa Ligi'nde play-off maçlarının tamamlanmasının ardından grup kuraları çekildi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Temsilcimiz Fenerbahçe, Fransa'nın Marsilya, Almanya'nın Borussia Mönchengladbach, Kıbrıs Rum Kesimi'nin de AEL Limassol takımları ile C Grubu'nda eşleşti.

İşte spor yazarlarından yorumlar;

HAKAN ÜNSAL (Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı)

İyi bir kura mı? Daha iyisi olabilirdi grup anlamında. Fenerbahçe'nin rakibi olan Marsilya ve Borussia Mönchengladbach önemli takımlardan. Temsilcimiz Marsilya ve Borussia Mönchengladbach'ı yenebilecek güce sahip.  Fenerbahçe'nin Kıbrıs takımını deplasmanda yenmesi çok önemli.  Kıbrıs takımı Fenerbahçe'yi zorlamaz. Bu kurada en önemli olan fikstür. Fenerbahçe'nin fikstürü iyi olursa gruptan çıkma şansı çok yüksek

ERCAN SAATÇİ (Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı)

Tek kelimeyle çok zor bir grup. En zayıf halka olarak AEL Limassol gibi gözüyor ama asıl öyle takımlardan korkmak lazım. Çünkü onlar kapalı kutu. Fenerbahçe'nin bu gruplardan çıkabilmesi için kesinlikle transfere ihtiyacı var.
Aksi halde Avrupa'daki başarısızlık lige ve Türkiye Kupası'na da yansır.

İLKER YASİN (Doğan TV Spor Genel Yayın Yönetmeni)

En zor gruplardan birisi. Böyle, bu kadar zor 1-2 grup daha var. Borussia Mönchengladbach ve AEL Limassol takımları'da Fenerbahçe gibi Şampiyonlar Ligi'nden gelmiş takımlar. Marsilya bilinen bir takım. Eskişehirspor'u elemişti. Fenerbahçe 1. veya 2. çıkacak deme şansımız yok. Gruptan çıkabilir de çıkmayabilir de. Fenerbahçe'nin rakiplerini ciddiye alması gerek. AEL Limassol'u küçümsememk lazım. Fenerbahçe çok zorlu maçlar oynayacak. Kolay değil şanslar tüm takımlar için eşit.

ALTAN TANRIKULU (Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı)

Grup Fenerbahçe açısından çok kolay değil. Özellikle Güney Kıbrıs deplasmanı çetin olacak. Son yıllarda büyük çıkış yaptılar. Lige iyi başlayan Marsilya ve Borussia Mönchengladbach gibi iki takımın da grupta bulunması, Fenerbahçe'nin işini zorlaştırıyor. Gruptan çıkması için Fenerbahçe'nin sahasında hiç yenilgi almaması ve en az 2 maçını kazanması gerekiyor. Her şeyin ötesinde, futbol dışı olaylar biterse Fenerbahçe bu gruptan 1. çıkabilir, sürerse sonuncu bile olabilir.

ALİ ŞEN (Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı )

Bu yılı Avrupa Kupası'nı kazanma yılı gördüğümüz için gruptaki bütün takımlardan daha iyiyiz. Grubu birinci olarak bitirip, elemeleri geçmemiz gerekmektedir.

SELÇUK YULA (Fotomaç Gazetesi Spor Yazarı)

Kıbrıs'daki tüm taraftarlar Türkiye'den gelecek takım için birleşirler. Fenerbahçe'de oyuncuların ve teknik kadronun bu durumlardan sıyrılması önemli. Son maçta Kıbrıs'a gidilirse belki tansiyon düşmüş olabilir. Fenerbahçe'nin iyi bir kadrosu var. Sıkıntı yaşamaması lazım. Biz kendi işimize bakalım. Biz kendi oyunumuzu oynarsak gruptan çıkarız.


Bunları da Beğenebilirsiniz