« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çok yol kat ettik"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne'nin başantrenörü Gökhan Taştimur, “Basketbol karakterimiz çok yol kat etmiş durumda. Ve bu, bundan sonraki haftalar için daha da umut veriyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taştimur, Aliağa Petkim deplasmanında alınan galibiyet sonrası yaptığı yazılı açıklamada, Aliağa Petkim maçının istikrarı yakalamaları açısından kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Aliağa Petkim'in şu anda ligde bulunduğu yerden kurtulmaya çalıştığını vurgulayan Taştimur, şöyle devam etti:
“Onların bu durumu da maça ekstra bir önem sağladı. Son dönemde sahaya artarak yansıttığımız performansımız, bu maçta da maçın başından itibaren sahaya yansıdı. Oyuncularım maça çok kuvvetli bir başlangıç yaptılar ve oyunun kontrolünü tamamen ele geçirdiler. Bu da maçın sonunda net bir galibiyet getirdi. Oyuncularımı kutluyorum. Aliağa Petkim takımına da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.”

Aliağa Petkim'in kendisi açısından ayrı bir önemi bulunduğunu vurgulayan Taştimur, “Daha önceki yıllarda başka bir ikinci lig takımını birinci basketbol ligine çıkardığımda, Aliağa takımı da basketbol birinci ligine terfi etmişti. Bu yüzden Aliağa takımına özel bir sempati duyuyorum. Bugün itibariyle ligde bulundukları yerden kurtulabilmeleri için onlara tüm yüreğimle başarılar diliyorum. Şu an yeni yabancı transferleriyle de zaten çok daha güçlü bir takım oldular. Bunu bizimle oynadıkları maçta da gördüm” şeklinde görüş bildirdi.

Alınan her galibiyetten sonra yaptığı yorumları anımsatan Taştimur, şunları kaydetti:
“Bize gelince. Her aldığımız galibiyetten sonra yaptığım yorumlardan da anlaşılacağı gibi basketbol karakterimiz çok yol kat etmiş durumda. Ve bu, bundan sonra ki haftalar için daha da umut veriyor. Bu oluşumda kadro itibarıyla da o kadar güçlüyüz ki.
Beraber çalıştığım Ali Burgul ve Erdem Can hocalar, kondisyoner Derya Günay, masörümüz Mehmet Üstev, malzeme sorumlumuz Kenan Yavuz, idari menajerimiz Murat Erbaş ve yardımcısı Burak Uysaloğlu, hatta alt yapı antrenörlerimiz Alptuğ Akkaş, Sinan Atalay ve Onur Güler programımıza o kadar hakimler ki, bu da programımızı inanılmaz derece de hızlandırıyor. Bu ekiple birlikte olmanın ayrıcalığını yaşadığımı, şanslı olduğumu düşünüyorum.”

GALİBİYET SERİSİNİ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

Gökhan Taştimur, hafta sonu sahalarında Bornova belediyesi ile karşılaşacaklarını ifade etti.

Bornova Belediyesi'nin, ilk yarıda deplasmanda yenildikleri bir takım olduğunu vurgulayan Taştimur, şunları kaydetti:
“Önümüzdeki hafta sonu yine önemli bir maçımız var. Bornova Belediye ile oynayacağız. Bornova ilk devre deplasmanda yenildiğimiz takımlardan biri. Sahamızda oynayacağımız maçı kazanmak, üst üste aldığımız iki galibiyeti üçe çıkarmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz.
Sözlerimi Edirneli basketbolseverlere seslenerek bitirmek istiyorum. Hafta sonu Aliağa deplasmanında aldığımız parlak bir galibiyetten sonra lütfen Bornova maçında tribünlerdeki yerlerini alsınlar ve takımlarını gururla seyretmeye devam etsinler.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz