« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok şükür gitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray yöneticisi Sinan Kalpakçıoğlu ve üç menajeriyle birlikte Torino'ya hareket eden Hakan Şükür, ‘‘Transferime nokta koymaya gidiyorum. Anlaşıp, anlaşmayacağım kesin değil’’ dedi. Juventus, Kral'ı ikna ettiği taktirde bugün sözleşme imzalanacak.

<ı>Bugün bitiyor

Tam 15 gündür, başta Juventus, G.Saray kulüpleri olmak üzere, tüm spor kamuoyunu, Türk ve İtalyan basınını peşinden koşturan Hakan Şükür'ün transfer hikayesi bugün noktalanıyor. Golcü futbolcu, transferini kesin bir sonuca kavuşturmak üzere dün akşam saat 20.45'te özel bir uçakla İtalya'ya gitti.

<ı>Moggie-Bilgiç zirvesi

Hakan ile Juventus arasındaki görüşmeler önceki gün sabah saatlerine kadar sürdü. Celalettin Bilgiç ile Torino'da önceki gece geç saatlerde bir araya gelen Juventus Genel Menajeri Moggi, ‘‘Hakan gelirse, sadece imza için gelsin. Yoksa gelmesin’’ dedi.

<ı>Bileti iptal ettirdi

Bunun üzerine Bilgiç, telefonla Hakan'a durumu bildirdi. Bilgiç'e kesin yanıt vermeyen Hakan, bu arada saat 16.20'de Zürih'e hareket eden uçak için rezervasyon yaptırdı. Ancak golcü futbolcu son anda rezervasyonunu iptal ettirirken, aynı uçakta bileti bulunan G.Saray yöneticisi Bülent Tulun Torina'ya gitti.

<ı>Menejerler devrede

Daha sonra menajerleriyle görüşen yıldız futbolcu, İtalya'ya gitmeye karar verdi. Yöneticilerden Sinan Kalpakçıoğlu ve Ali Dürüst ile birlikte akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı'na gelen Hakan, saat 20.45'te özel bir uçakla Torino'ya uçtu. Hakan'la birlikte Sinan Kalpakçıoğlu, menajerleri Mehmet Şen, Hakan Alpman ve bir Avusturyalı menajer de İtalya'ya gitti.

<ı>Mioggie’den rest

Türkiye'de bu gelişmeler yaşanırken, önceki gece geç saatlerde Hakan'ın menajeri olduklarını iddia eden üç Türk, Juventus Kulübü ile pazarlığa oturmak istedi. Ancak Juventus Genel Menajeri Moggi, ‘‘Biz, Hakan'a şartlarımızı bildirdik. Hiçbir aracı ya da menajer tanımıyoruz’’ dedi.

<ı>Garip açıklama

Hakan, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, transfer konusuna kesin noktayı koymak için İtalya'ya gittiğini belirterek şöyle konuştu: ‘‘Henüz açıklığa kavuşan bir şey yok. Bunu, bütün samimiyetimle söylüyorum. Bundan önceki gidişimiz, yalnızca tanışma amacını taşıyordu. Karşılıklı şartlar sunuldu.

<ı>Döneceğim...

Burada bana söylenenler ile orada söylenenler arasında çok fark var. Şimdi, profesyonel şartlar altında, menajerlerim aracılığıyla görüşmeler yaptım. Anlaşıp, anlaşamayacağımız kesin değil. Anlaşsak da, anlaşmasak da buraya döneceğim. Bu olayın, profesyonelliğin dışına çıkarılmasını istemiyorum.’’

<ı>İmza atabilir

Hakan Şükür ve beraberindekiler bugün Torino'da Juventus'la pazarlık masasına oturacak. Anlaşma sağlandığı taktirde Hakan doktor muayenesinden geçirilecek ve hemen sözleşme imzalanacak. Aksi taktirde İtalyan kulübü, Arjantinli Esnaider'i transfer edecek.
Bunları da Beğenebilirsiniz