« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok paramız var

Trabzonspor Başkanı Atay Aytuğ, ‘Kasamızda hayal edilemeyecek kadar para var. Bunları da çar çur etmeye niyetimiz yok. Kimse bizi başarısız bir yönetim olarak göremez’ dedi. Trabzon Başkanı Atay Aktuğ, futbolcuların sözleşmelerinde yer alan bazı maddeler ve daha önce kendilerine verilen sözler nedeniyle yaşanan sorunları tek tek aştıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Gelecek olan yönetimlere adeta dikensiz gül bahçesi bırakacağız’ dedi. Başkan, söylendiği gibi Trabzon’un kötü yönetilmediğini, paraların da etrafa saçılmadığını savundu. Aktuğ, ‘Transferde bonservis bedeli olarak 6 milyon $ harcadık.

500 bin dolar

Kürşat, Tomas Jun, Eller, Jefferson ve Feridun dahil bu kadar para fazla mı?
Kaldı ki Tolga Seyhan’ın transferinden 3 milyon 750 bin dolar aldık. Yani geriye kalan 2 milyon 250 bin dolar kasamızdan çıktı. Futbolculara da öyle yüksek meblağlar ödemedik. En yüksek bedelli transferimize ödediğimiz yıllık ücret 500 bin eurodur. Bu da yerli oyunculardan bile az paradır.

Maddesinde var

Bunları da çar çur etmeye niyetimiz yok. Kimse bizi başarısız bir yönetim olarak göremez. Ekonomimiz rayına girmiş, kurumsallaşmayı sadece Futbol A.Ş dışında tamamlamışız. Buradaki sorunları da çözeceğiz’ dedi. Atay Aktuğ, bonservisler konusunda ise şunları söyledi: ‘Mehmet Yılmaz’ın sözleşmesinde, fiyatı her yıl konuşulacak maddesi var. Aynı şey Hüseyin için de geçerli. İbrahim Ege’ye de sözler verilmiş.

Gençler konusu

Erdinç, Tayfun gibi oyuncular için de aynı şeyler geçerliydi.
Biz bunların tümünü belli esaslara bağladık. Hiçbir futbolcunun, (Bana iyileştirme yapın, çünkü böyle söz verdiniz) deme hakkı kalmadı’ dedi. Başkan Aktuğ, gençlerin aldıkları ücretlerin az olduğunu belirtirken de, ‘Bu oyuncular takıma girerse ücretlerinde yükseltme gerçekleştirilir’ dedi.
Adnan SUNGUR-DHA

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler