« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok özledim çook

“Fransa’daki atmosfer Türkiye’nin yanından bile geçemez” diyen milli futbolcu, “İlk isteğim Fenerbahçe’de kalmak. Ama bu sadece benim kararım ile olacak bir şey değil. Beni istemezlerse yapacak bir şey yok” ifadesini kullandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin devre arasında Fransa’nın Toulouse takımına kiraladığı Kazım Kazım, Türkiye’deki futbol atmosferini çok özlediğini ve sarı lacivertli kulübe geri dönmek istediğini söyledi.

NTV Spor’a konuşan milli futbolcu, Toulouse’un çok genç bir takım olduğuna dikkat çekerek, “Takımdaki herkes 25 yaşın altında. Oyuncuları elinde tutmayı başarırsa önümüzdeki 2-3 yıl içinde çok güçlü bir takım olacak. Gignac ve Moussa Sisokko gibi çok çok iyi oyuncular var. Hepsi milli futbolcular. Ama atmosfer Türkiye’nin yanından bile geçemez. Bence Türk taraftarlar dünyanın en iyi taraftarları” dedi.

Toulouse ile kiralık sözleşmesi biten Kazım, Fenerbahçe yönetiminden henüz kimseyle görüşemediği için, sarı lacivertli takıma dönüp dönmeyeceği konusunda net bir şey söyleyemeceğini ifade etti. Halen milli takımla birlikte ABD’de bulunan 23 yaşındaki futbolcu, şöyle konuştu:

Futbol hayat gibidir

“İlk isteğim Fenerbahçe’de kalmak. Ama bu sadece benim kararım ile olacak bir şey değil. Öncelikle bazı şeylerin yerine oturması gerekiyor. Ben de bir şey yapmadan duracak değilim. Diğer seçenekleri düşünmeliyim. Fenerbahçe her ne sebep ile olursa olsun kalmamı istemezse yapacak bir şey olmaz. Ama İstanbul’u, Fenerbahçe taraftarlarını çok özledim. Aslında sadece onları değil, tüm statları ve taraftarları özledim. Ama futbol hayat gibidir. Oturup ağlayarak bir yere varamazsınız. Zaman geçiyor. Ben de önüme bakacağım.”

Arkadaşlarımı ağlarken görmek beni çok üzdü

KAZIM Kazım, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu sezonun son gününde kaçırmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi. Yıldız futbolcu, “Trabzonspor maçı 4-5 gol fark ile bitebilirdi. Ama Fenerbahçe’nin o gün şansı yoktu. Bazı arkadaşlarımı ağlarken görmek beni çok üzdü. Şampiyonluğu kaybetme şekilleri hiç de iyi olmadı. Ben de çok üzüldüm. Şampiyon olsalardı ben de kendimi şampiyon olmuş gibi hissedecektim. Ben de o takımın bir parçasıyım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz