« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok önemli mesafeler kat ettik

Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne'nin başantrenörü Gökhan Taştimur, “Kimyası doğru, hedefleri ortak olan bir kadroyla kısa sürede çok önemli mesafeler kat ettik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taştimur, Galatasaray Cafe Crown maçı öncesi yaptığı yazılı açıklamada, son 5-6 haftadır gösterdikleri performans ile sezon başında planladıkları basketbol programlarını ciddi bakımdan aşmış olduklarını gördüklerini belirterek, “Bu özellikle kendi sahanızda oynadığımız maçlarda daha da net bir biçimde yansıyor. Basketbol programımızın, özellikle savunma ile olan kısmının bu kadar kısa sürede aşılabileceğini, oyuncularımın buna bu kadar çabuk konsantre olabileceklerini açık söylemek gerekirse, beklemiyordum. Savunmanın ne kadar meşakkatli bir iş olduğu, savunma anlayışının, felsefesinin ortaya çıkarılıp, oturtmanın ne kadar zaman aldığı bir gerçektir. Ama biz, teknik heyeti, oyuncusu, yönetimi, idari heyeti, tüm çalışanlarıyla, yani kimyası doğru, hedefleri ortak olan bir kadroyla bu kadar kısa sürede çok önemli mesafeler kat ettik” dedi.

Sezon başında, sezon sonuna kadar kendi basketbol anlayışlarının inşasının kesintisiz olarak devam edeceğini söylediğini hatırlatan Taştimur, şunları dedi:
“Hedefimiz gidebildiğimiz yere kadar gidebilmektir. Bu boş bir söylem değil, hedefi olan, amacı olan bir söylemdir. Evet hedefimiz gidebildiğimiz yere kadar gidebilmektir. Biz bu gücü kulüp yapımızdan, taraftarımızdan, şehrimizin takımımıza sahip çıkmasından alıyoruz. Taraftarımızın, tüm Edirnelilerin özellikle kendi sahamızda oynadığımız maçlarda basketbol takımımıza kucak açması, tüm şehrin en az bizler kadar heyecan duyması açıkçası işimizi kolaylaştırıyor. Onlara teşekkürü bir borç biliyorum. Çok uzun olmayan bir gelecekte Edirne'nin gerçek bir basketbol şehri olacağına yürekten inanıyorum.”

GALATASARAY CAFE CROWN MAÇI

Taştimur, deplasman galibiyetlerine başlayarak, üstlerindeki takımlarla aynı mücadeleyi vermeyi arzu ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
“Bunun için de Pazar günü İstanbul'da oynayacağımız Galatasaray Cafe Crown maçına en iyi şekilde hazırlanmaya gayret gösteriyoruz. Galatasaray Basketbol Takımı, benim şahsi düşünceme göre, kendi basketbol düzen ve disiplinini ortaya koymuş, takım hüviyetini kazanmış, çok saygı duyduğum bir takım. Zaten bu hüviyetlerinin karşılığını da lig liderliğine oturarak almış bulunuyorlar. Ciddi bir şekilde hazırlandığımız Galatasaray Cafe Crown maçı umarım herkesin keyif alacağı, seyir zevki yüksek bir maç olur.
Son olarak taraftarımıza seslenmek istiyorum. TOFAŞ maçındaki, özel güvenlik ve resmi güvenlik güçleri ile az sayıda taraftarımız arasında yaşanan gerginlik kimseyi üzmesin. İnancım tamdır ki, Abdi İpekçi'ye gelecek taraftarlarımız, orada da bizim vizyonumuza uyumlu bir tavır içinde olacaklar ve takımlarını en iyi şekilde destekleyeceklerdir. Hafta sonunda İstanbul'da Galatasaray Cafe Crown ile oynayacağımız maçta da bu güzel resmi görmek beni çok memnun edecektir.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz