« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çok mutluyum"

Yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından kendisine verilen idari tedbir kararının kaldırılmasının ardından Gençlerbirliği'nin başarılı defans oyuncusu Orhan Şam, tesislerde düzenlediği basın toplantısında yaşadığı zorlu süreci anlattı.

Ercan ATA / ANKARA DHA
SON GÜNCELLEME

Galatasaray maçı sonrası yaşadığı 50 günlük zaman zarfında bu olaylar nedeniyle hayatının alt üst olduğunu belirten Orhan Şam, ''Dünyam yıkıldı. Çok sevdiğim aşık olduğum futboldan 50 gün uzak kaldım. Bunun cezasının 2 yıl olduğunu öğrenince bundan dolayı kahroldum. Futbol oynamayı çok seviyorum futbolu para için yapan birisi değilim. Tekrar yeşil sahalara döndüğüm için çok sevinçliyim. Gerçekten çok zor bir süreçti benim için. Herkes benin kişiliğimi biliyor. Allah'a peygambere inanan insanım. Hiçbir zaman hiçbir şekilde yalan konuşmadım, böyle bir maddeye tenezzül edecek, kullanacak bir yapıya sahip insan değilim. Bugün temize çıktık, söylediğimiz arkasında durduk ve söylediklerimiz gerçek oldu.'' ifadelerini kullandı.

''TEKRAR 3 BÜYÜK KULÜBÜN TRANSFER LİSTESİNE GİRECEĞİM''

5 yıldır süper ligde oynadığını hatırlatan Şam, ''3 yıldır büyük kulüpler beni takip edip başkanımızdan beni istiyor. Ama İlhan başkanımla konuştum erken olduğunu düşünerek biraz daha beklemek istedik. Bu hedefe yaklaşmıştım, sezon başında hatta devre arasında beni isteyen kulüpler vardı. Her sene performansım artıyordu ama bu olayla sarsıldım. Nasibimiz ve hakkıma hayırlı ne ise o olsun diyordum. Bu olayda benim için hayırlı olacağına inanıyorum. İnsanlar dürüstlüğümü ve kişiliğimi bu olayla daha iyi anladılar. İnanıyorum ki formama kavuştuğum zaman büyük takımların transfer listesinde olacağım.'' dedi.

''HUKUKSAL ANLAMDA ZAMANI GELİNCE GEREKENİ YAPACAĞIM''

Yaşanan olaylardan dolayı mağdur olduğu için hukuksal anlamda şu anda bir şey yapıp yapmayacağını bilmediğini dile getiren genç defans oyuncusu, ''Şuan bu anın mutluluğunu yaşıyorum. Hukuk boyutunda bir girişim düşünmedim ama yapılacak birşey olursa yapılır, buradan sitemde bulunmak gerekirse, bu süreçte benim hakkımda olur olmaz asılsız şeyler söyleyen yorumcular ne konuşacak ne söyleyecekler. Çıksınlar televizyona bir şeyler söylesinler. En azından özür dilesinler. Galatasaray maçından sonra söylenilenler, çok iyi oynadığım, zaten böyle birşey olduğu biliniyormuş. Hatta bir yorumcu şunu söyledi. ''Orhan'ı iki üç senedir takip ediyorum ilk defa böyle oynadı. Attığı gol öncesi deparını bile göremedim'' dedi. Şuan ne konuşacak merak ediyorum. Devre arasında takımla birlikte kampa katılmadım çünkü psikolojik olarak arkadaşlarımı üzmek istemedim. Şuan kendimi çok iyi hissediyorum. Hafta sonundaki Karabükspor karşılaşmasında görev verilmesi halinde en iyi şekilde mücadele edeceğim.'' açıklamalarında bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz