"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Çok laf kaldırır

GALATASARAY hedefini kaybetmiş bir takım ne kadar oynarsa o kadar oynadı. Kaldı ki var hedef: UEFA’ya kaçıncı turdan katılacaksın vesaire...

Arda Turan yaşadığı duygusal türbülanstan hala çıkamadığına göre Florya’da kayış kopmuş demektir, takım sahipsiz demektir, Türkçeşi budur.
Bu Jo adlı arkadaşımız gibi lapacı bir golcü Galatasaray’ın transfer vizyonu ise “Makinist filmi başa sar!” diye bağırmak vakti gelmiştir.
Yedek kulübesinde Dos Santos’tan başka hücumcu kalmamışsa eğer Cimbom’un, sağlık ekibini titiz bir sağlık kontrolünden geçirmek gerekir.
Diyecek çok laf var; bu takım çok laf kaldırır.
Çoğu son kez giydi o formayı o efsane statta. Bunun bile anlamını kavrayamayan adama ne diyeceksin?

Yalçın “Kendi kaleme gol attım” diye üzülmesin. Jo’nun normal kafa artı kaçak kat şeklinde afro kafayla o topa vuramaması hakikaten enteresandı. Futbolda “Etkisiz eleman” diye bir tabir kullanılacaksa, sözlükte karşısına Jo’yu koyun derim.
Ligin “Topla OYNAMAMA süresi” başlıklı bir istatistik bilgisi var mı bilemiyorum. Varsa kesin Antalyaspor birincidir.
Ömer’e bir şey demek gerekir mi? Şu dakikadan sonra değişmeyeceğine göre boşuna çenemizi yormayalım.
Rakip seyirciye oynayıp gelen tepkiyle kendisini şarj ediyor olsa gerek. Vardır böyle futbolcular, üzerinde durmak gereksiz.
Vakit çalmak, yatmak kalkmamak başta olmak üzere her türlü anti-futbol klasiğini bünyesinde barındıran Antalya ekibinin hakkını yemeyeyim yine de.
Mesela hızlı atağa çıkarken harika.
Kapandıktan sonra hızla ve neredeyse kusursuz şekilde hücum edebiliyorlar.
Ayrıca sergilediği mücadeleyi de takdir etmek gerekir.
Dünkü maçta Galatasaray’da olmayan iradeyi ve yüreği ortaya koydu. Elde ettiği 3 puanı, verdiği mücadele ile sonuna kadar hak etti.
Son bir söz de Emre Aşık için. Tanışıklığım olan az sayıda futbolculardan biridir.
Taraftar hakkı önemlidir, ziyadesiyle veriyor hakkını Galatasaraylılar Emre Aşık’a.
Ne mutlu ona.
X