Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok güzel hareketler bunlar

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) öncülüğünde, Nazionale Piloti işbirliğiyle düzenlenen “Formula Futbol Şöleni”, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapıldı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

MAÇTAN FOTOĞRAFLAR

Formula 1 yarışları öncesinde geleneksel olarak oynanan gösteri maçının geliri muhtaç çocuklara bırakılıyor. Karşılaşmada Red Bull’un Dünya Şampiyonu Alman pilotu Sebastian Vettel ile Renault’nun Rus pilotu Vitaly Petrov da forma giydi. Ancak Vettel önce yanlışlıkla Maltepe Stadı’na gidince maça ikinci yarıda dahil oldu.
Formula pilotlarına karşılık Türk şöhretlerinden oluşan All-Star takımında ise, Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut, Kerem Alışık, Engin Altan Düzyatan, Ferhat Göçer, Harun Tekin gibi ünlülerin yanı sıra, Hasan Şaş, Ümit Davala, Semih Yuvakuran, Cem Pamiroğlu, Zafer Öğer gibi unutulmaz futbolcular oynadı.

Tribünler boştu

Hasan Şaş, gösteri maçında farklı takımlarda forma giyip, iki takım adına da goller attı. Ancak sporseverler, Formula Futbol Şöleni’ne ilgi göstermedi. Yağmurun da etkisiyle tribünler bomboş kaldı. Az sayıdaki seyirci, Formula 1 pilotları Vettel ve Petrov’un dışında sevilen televizyon programı “Çok Güzel Hareketler Bunlar”da oynayan Ersin Korkut’a da tezahüratlarıyla büyük destek verdi.

Yıldırım da maçı izledi

21 günlük cezası nedeni ile resmi karşılaşmaları izleyemeyen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım da Formula 1 gösteri maçını, locadan takip etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz