Ege Haberleri

EGE

  Çok duygusal bir yapım var

  Onur ÇAKIR / İZMİR, (DHA)
  01.10.2008 - 20:29 | Son Güncelleme:

  "Dışarıdan nasıl görünüyorum kestirmek güç, ama kendi içselimde aşırı duygusal olduğumu ifade edebilirim" diyen MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, çok duygusal ve romantik biri olduğunu söyledi.

  MHP İzmir İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu, özel hayatı ile ilgili ayrıntıları anlattı. Dışarıdan sert görünse de içinde büyük bir duygusallık ve romantizm taşıdığını belirten Dervişoğlu, her gün sayfalarca kitap okuduğunu ve yazarak stres attığını söyledi. Dervişoğlu, "Siyasetle ilgilenen herkes sorduğunuz soruya ’kitap okuyorum’ diyerek cevap vermeye başlar, ama ben gerçekten çok okuyorum. Neredeyse yemek yerken, arabayla giderken bile okurum. Ayrıca yazarak dinlendiğimi de söyleyebilirim. Eskiden günde yirmi sayfa yazı yazma disiplinini hayatın bir parçası olarak görürdüm. Şimdi o kadar yazamasam bile bu gayretimi terk etmeden sürdürüyorum. Evde bir yürüme bandım var, sporla ilişkim genişliği ile sınırlı. Her gün doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ziyaret ederim. Dışarıdan nasıl görünüyorum kestirmek güç, ama kendi içselimde aşırı duygusal olduğumu ifade edebilirim. Güneşin doğuş ve batışına hemen her gün farklı anlamlar yükleyebilecek bir romantizme sahibim. Bugün gonca olan gülün yarın açması halini, herkes için tükenmeyecek bir umudun varlığı olarak tanımlayabilirim örneğin. Çok okuyan, çok yazan, çok düşünen, çok konuşan, çok seven ve çok sevilmek için yaşamını kusurlardan arındırmaya çalışan bir İzmir sevdalısıyım işte. Hobilerim dahil her şeyim İzmir’dir benim" dedi. Uzun zamandır yoğun bir tempoyla çalıştığını dile getiren Dervişoğlu, sağlığına oldukça fazla dikkat ettiğini belirtti. Yaktığından fazla kalori almaya özen gösterdiğini ifade eden Dervişoğlu, "Vitamin ve mineral eksikliğine karşı gerekli takviyeleri doktor denetiminde alıyorum. Çok az uyuyorum. Ben talip olduğum görevi çok önemsiyorum. İzmir’in uykuya harcanacak zamanı olmadığı için belediye başkanı olduğumda da çok uyumayacağım. Uykusuzluğumu da yarına hazırlık olarak algılayabilirsiniz. Çokça hitap ettiğim için sesimin öneminin farkındayım. Bu söylediğimi başka siyasetçilere öneremem, ama kürsüden indikten sonra da buzlu kola içer ve buz çiğnerim" diye konuştu.

  Eşime teşekkürler

  Eve dışarıdan sorun taşımamaya çaba harcadığını dile getiren Dervişoğlu, kızı Zeynep’le vakit geçirerek stresini attığını vurguladı. Eşinin kızıyla arasındaki sevgi paylaşımına katkı sağladığını anlatan Dervişoğlu, şunları söyledi: "Çok anlayışlı bir eşim var. Evlendiğimiz günden beri hayatımızda yaşam biçimi açısından çok fazla bir değişiklik yaşamadık. Bir siyasetçinin eşi olmanın sorumluluğunun farkında. Kızım doğduktan sonra evde daha çok zaman geçirmem gerektiğinin farkında olmama rağmen bunu pek başarabildiğim söylenemez. Eşim kızımla benim aramdaki sevgi paylaşımına önemli katkılar sağlar. Zeynep, benim yoğun çalışmamı kanıksamış durumda. Evde zamansızlıktan kaynaklanan yetersizlik söz konusudur ama sevgisizlik ve ilgisizlikten bahsedebilmek asla mümkün değildir. Kızımın okulundan sosyal aktivitelerine kadar her şeyi ile meşgulüm. Ortalama standartlarda klasik bir Türk ailesiyiz. Yalnız bu noktada eşim üstlendiği rol ve yaptığı fedakarlıklar için kendisine teşekkür etmeden geçemem."

  BİRAZ DA POLİTİKA

  Yerel seçimleri kazanacağından kuşku duymadığını vurgulayan Dervişoğlu, bir B planının olmadığını söyledi. İzmir’in AKP ve CHP’nin çıkardığı kavgaların yorgunu durumuna düşürüldüğünü öne süren Dervişoğlu, "Çok gezen ve halkla siyaset yapan kişiliğime bağlı olarak bu iki partinin ciddi bir oy kaybına uğramasının kaçınılmaz olduğunu gözlemliyorum. AKP, yolsuzluk, yoksulluk, yozlaşma ve milli politikalardaki zafiyet, CHP ise, hizmet fukaralığı, kavga ve kendi içindeki çatışma yüzünden sürekli oy kaybederken, bunların İzmir Körfezi’ne döküleceğini düşünemezsiniz" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı