Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çok çalışmamız lazım, çok...

Serbest Güreş Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Yakup Topuz, sporcuların teknik ve kondisyon eksiklerinin yanı sıra motivasyonlarının da yetersiz olduğunu belirterek, “Çok çalışmamız lazım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serbest Güreş Milli Takımı, Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası'nın ve Mart ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıklarını Elmadağ'da kamp yaparak sürdürüyor.

Milli Takım Teknik Direktörü Topuz, Fevzi Şeker'in ölümünün milli takım kampında bulunan sporcuları derinden etkilediğine, moral ve motivasyonlarının azaldığına işaret ederek, kondisyon açığının kapatılması için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Topuz, Ankara'da 10-12 Şubat tarihlerinde Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvası'nın yapılacağını anımsatarak, “Çalışmalarımızı ona göre yönlendireceğiz. Şimdilik yeterli değiliz. Motivasyon ve teknik yönden eksikliklerimiz var. Bizim için, Yaşar Doğu Turnuvası Avrupa Şampiyonası öncesinde çok önemli bir sınav olacak. Bu turnuvaya görüşte isim yapmış bir çok ülke, en iyi sporcularıyla katılacak. Olimpiyatlar öncesinde ise takımlarının son durumlarını görecekler. Son yılların en önemli turnuvalarından birisi olacağını tahmin ediyorum. Biz de bu turnuvaya iyi hazırlanacağız. Ancak, turnuvada eksiklerimizi de göreceğiz ve bundan sonraki çalışmalarımıza yaşanan eksiklikleri gidermeye yönelik yapacağız” diye konuştu.

Milli takıma “elini taşın altına sokmak için” geldiğini ve herkesi kucaklamak istediğini vurgulayan Topuz, olimpiyatlar için Bulgaristan'da yapılacak olan kalifikasyon maçlarında ise tüm sıkletlerde gerekli vizeyi almak istediklerini dile getirdi.

Topuz, şöyle devam etti:
“Ancak, çocuklarınızın şu anda motivasyonlarında çok eksiklikler var. Şampiyon olmak istiyorlarsa düşüncelerinin değişmesi lazım. Bu kadar eziyet çekiyorsan, emek veriyorsan bunun boşa gitmemesi lazım. Sporcularımız 'mindere çıktım ama şunu da eksik yaptım' dememeli. Müsabakaya çıktığı zaman tam donanımlı olarak çıkmalı ve motivasyonu tam olmalıdır. Ben şimdi bunu yapmak için çaba harcıyorum. Milli takımdaki tüm sporcuların motivasyonunu artırmaya çalışıyorum. Sporcularımız, antrenmanları iyi algılamaları lazım.”

Topuz, milli takımla Türkiye'yi temsil edecek olan isimleri kendilerinin yanı sıra, sporcuların performansının belirleyeceğini ifade ederek, şunları kaydetti:
“Çalışmalarımızı mutlaka dünya standartlarına çıkarmamız lazım. Sporcularımızın teknik yönden eksikleri var. Serbest güreşi, grekoromen stildeki gibi yaparsak başarılı olamayız. Gücümüz var, taktik yönümüzde var ama teknik yönden eksikliğimiz de var. Serbest güreşte iyi dalacaksın ve aldığın puanı da vermeyeceksin. Ardından zaten başarı gelir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz