« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok büyük paralar harcanıyor

Faruk Nafiz Özak, “Onları eleştirmem lazım. Çok büyük paralar harcanıyor. Gelir-gider dengesini bozmamak gerekiyor. Yabancı oyuncu alıyoruz, yurt dışına oyuncu veremiyoruz. Bu milli takımı da ekonomiyi de etkiliyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DEVLET Bakanı Faruk Nafiz Özak, bugün yapılacak Büyükşehir-Beşiktaş maçıyla başlayacak Süper Lig’de yeni sezonun centilmence geçmesi dileğinde bulundu.

Küçükçekmece Osman Solakoğlu Spor Salonu’nun açılış törenine katılan ve burada Özak, ligde mücadele edecek bütün takımlara başarı dileyerek, “Süper Lig’in fair play çerçevesinde olmasını, şiddetin yaşanmamasını ve küfrün olmamasını diliyorum” dedi.

Ekonomiyi etkiliyor

Kulüplerin çok harcamada bulunduğunu kaydeden bakan Özak, “Onları eleştirmem lazım. Çok büyük paralar harcanıyor. Gelir-gider dengesini bozmamak gerekiyor. Sağlam bütçeleri oturtmak lazım. Özellikle çok sayıda yabancı oyuncu alınıyor. İthalat-ihracat, yani alış ve satışı dengelemek lazım. Yabancı oyuncu alıyoruz, yurt dışına oyuncu veremiyoruz. Bu milli takımı da ekonomiyi de etkiliyor. Özellikle buna dikkat etmek lazım” diye konuştu.

Devlet Bakanı ayrıca Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in davetlisi olarak Futbol Federasyonu’nun (TFF) İstinye’deki yeni binasını ziyaret etti. Özgener ise Süper Lig’in yeni sezonunun keyifli geçeceğine inandığını söyledi. Başkan şunları söyledi: “Takımlarımız çok önemli transferler yaptılar. Bu da beklentileri yükseltiyor. Rekabetin çok yüksek olacağı, güzel futbolun oynanacağı bir lig yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.

Geçen yıl bu ligden çok keyif almıştık. Sezon sonuna kadar her takım bir hedefe koşmuştu. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi’ne katılma ve UEFA Avrupa Ligi’nde yer alma mücadelesi verilmişti.

SOLAKOĞLU ÖLÜMSÜZLEŞTi

BASKETBOL Federasyonu başkanlığını 23 yıl sürdüren Osman Solakoğlu’nun adını taşıyan spor salonu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın katılımıyla açıldı. Küçükçekmece Osman Solakoğlu Spor Salonu, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, İstanbul Valisi Muammer Güler, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Osman Solakoğlu’nun ailesi tarafından kesilen kurdeleyle hizmete girdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler