Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok ararız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Geçmişte bir kez daha yazmıştım, yineleyeyim: ‘‘Ben Fenerbahçe Kulübü'ne üye değilim, dolayısıyla kongre üyesi hiç değilim. Ama ben, iyi bir Fenerbahçeliyim’’

Bu nedenle de hiç kimse düşüncelerimi şu ya da bu grubun kulisi saymasın, ama eski ve deneyimli bir taraftar olarak, yine mangaldaki küllerin havaya savrulup, bardaklarda fırtınaların koparılmaya çalışıldığı şu günlerde, görev bilip görüşlerimi yansıtmak isterim.

Çok doğal ki ‘‘Demokrasi değil mi, isteyen istediğini söyleyecek, isteyen aday olacaktır’’ denecektir. Benim söylemek istediğim, kaş yaparken gözlerin çıkarılmaması, yarar yerine zarar verilmemesidir.

Ali Şen, elbette kulübe kazık kakmayacaktır. Elbette doğal seleksiyon işleyecek, gün gelecek bir başkası başkan olacak, bir başka ekip görev alacaktır.

Ancak ben, ünlü deyişteki gibi: ‘‘Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür’’, yani insanlık unutma sakatlığı içindedir, anlayışı ile davranılmamasını dilerim.

Bir geçmişe dönüp bakalım, şampiyonlukların unutulduğu, yüzlerin yerden kalkmadığı, Galatasaraylı dolmuş şoförlerinin, arka koltuğa dört kişi almak istedikleri zaman,‘‘Beyler, arkayı Fenerleyelim’’ diye bizimle alay ettikleri günleri unutmayalım. Yine penaltı olaylarıyla birilerinin şampiyon edildiği, Fener'in ensesine vurulup lokmasının alındığı günleri akıldan çıkartmayalım.

Ali Şen, bu kulubün başına gökten zembille inmedi, taraftarın isteği ve kongrenin oyları ile geldi.

ŞEN İLE GELENLER

Geldi de ne oldu? Onu da söyleyelim: Kıyamet koptu, kuyruğuna basılanlar feryat etti, artık Fenerbahçe üzerinde oyunlar oynanamaz oldu, artık hakemler, kurul başkanlarının gözünün içine bakıp, yaranmak için Fenerbahçe aleyhine durup dururken düdük çalıp, birilerinin oyuncuları kendilerini onsekiz içinde havuza atar gibi yere salınca, cart diye penaltı veremez oldu.

Fenerbahçe şampiyon oldu, taraftar naftalinli bayraklarını çıkarıp, ülkeyi donatıp, gökyüzünü sarı-laciverte boyadı.

Önceleri Ali Şen'i eleştiren rakipler sonra ‘‘Haklıymış‘‘ deyip, peşine takılır oldu. Barakalardan yönetilen Fenerbahçe, muhteşem tesislere kavuştu.

Peki Ali Şen, hiç hata yapmadı mı? Elbette yaptı.

Hatasız kul var mı? Onun da hataları oldu, oluyor da.

Ancak hataları ile sevaplarını ‘‘Fenerbahçe'ye yararlılık’’ terazisine koyarsanız, iyi yaptıklarının çok ağır bastığını görürüz.

Bana göre Ali Şen'in en büyük hatası nedir bilir misiniz? Olur olmaz zamanda, en ufak bir söz karşısında ‘‘istifa’’ sözünü etmesidir. Fenerbahçe'ye hizmet öyle pırt diye bırakılacak iş değildi. Başkanlık libası (elbisesi) zor giyilir, zor çıkarılır.

Ne gariptir, ne zaman Fener'in rakipleri karışsa, birilerini şeytan dürter Fener'i karıştırır.

Şimdi bazılarının; ‘‘Ne yani Ali Şen bulunmaz hint kumaşı mı, giderse başkası çıkmaz mı?’’ dediklerini duyar gibi oluyorum.

Çıkmasına elbette çıkar da, sonra çok aramayalım...


Bunları da Beğenebilirsiniz