Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çok acı çektim çok

Yıldız oyuncu, "Milli Takım’da yeniden doğdum. Bunu şöyle tarif edebilirim, ağzınızda buruk bir tad oluşur, ama sonra üstüne muhteşem bir künefe yenir. O her şeyi unutturur. Benim durumumda aynen böyle" dedi.

Esat Yılmaer
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Şampiyonası mücadelesi sırasında en fedakar oyunculardan biri hiç kuşkusuz Ermal Kurtoğlu. Brezilya maçında parmağı çıkmasına ve darbe üstüne darbe almasına rağmen yılmadan mücadelesine devam eden Ermal, Japonya’da adeta yeniden doğduğunu söyledi.

Pota altındaki savaşçımız, yaşadığı doping olayı nedeniyle çok sıkıntılı günler geçirdiğini ancak Milli Takım’la birlikte burada elde ettikleri başarıların ilaç gibi geldiğini açıkladı. Ermal Kurtoğlu, "Bu öyle güzel bir duygu ki, tarifi imkansız. Yaşadığım o sıkıntılı günlerden sonra burada takım olarak elde ettiğimiz başarılar beni fazlasıyla mutlu etti. Bunu ancak şöyle tarif edebilirim, hani çok sıradan bir cevap vereceğim ama ağzınızda buruk bir tad oluşur, ama sonra üstüne muhteşem bir künefe yenir. O her şeyi unutturur. Benim durumumda aynen böyle" dedi.

Mazeret üretmek yok

Yaşadığı sakatlıklara rağmen mücadeleden hiç yılmayışını ise, Ermal şöyle anlattı: "Acı, hayatın bir parçası. Bu fiziki acı da olabilir, duygusal bir acı da olabilir. Ama ne olursa olsun hayat devam eder. O acı ile birlikte yaşamasını öğrenir acının üstesinden gelinir. Bizim durumumuzda aynen böyle. Burada önemli olan sakatlanmak veya acı çekmek değil. Önemli olan giydiğimiz formanın başarılı olması. Bu yüzden çektiğiniz acıyı yaşadığınız sakatlıkları unutup mücadeleye devam etmek zorundasınız. Benim de yaptığım aynen bu. Biz takım olarak başarılı olmak zorundaydık. Onun içinde hiçbir mazeret ürettiremezdik. Parmağımız kopsa da kolumuz çıksa da gerekli fedakarlığı yaparak oynamaya devam etmek zorundaydık. Çünkü bizi buraya gönderen ulus, bizden başarı bekliyordu. Bunu hiçbir zaman unutmadık."

Önce takım gelir

Babasının ve amcasının da Arnavutluk da basketbolcu olduklarını söyleyen Ermal, sözlerine şöyle devam etti: "Babamın bana bir öğüdü vardı, ’Basketbol 5 kişiyle oynanır. 5 kişi birlik olursa rakip 5 kişiyi alt edebilir. Ama bir kişi 5 kişiyi yenemez.’

Bu sözler beni basketbol felsefemin zeminini oluşturdu. Bu yüzden her zaman takımın başarısı, benim kendi başarımdan daha önemlidir. Biz buraya Türk milletini temsil etmeye geldik. Herkes bizden bir şeyler bekliyor. Onun içinde varımızı yoğumuzu ortaya koymak zorundaydık. Bunu başardığımız için gerçekten çok mutluyuz. Bu genç bir takım. Daha yolun başında olduğumuzu biliyoruz. Zaman zaman Arjantin maçında olduğu gibi sıkıntılı günler yaşanacak. Onlar çok tecrübeliydi, bize biraz ters geldi. Toparlanıp yolumuza devam edeceğiz".

Bunları da Beğenebilirsiniz