« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çoğu zaman yolumuza taş koyulsa da..."

Elazığspor Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, “Savaşımız, Elazığspor üzerinden menfaatlenme niyetinde olanlara ve bu kulübü ciddi anlamda zarara uğratanlara karşıdır” denildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, 45 yıllık şanlı tarihe sahip olan Elazığspor'un değişik zamanlarda çok ciddi sıkıntılara düştüğü, aylarca yönetim arayışlarıyla boğuştuğu, birkaç kez de kayyum heyetine verilmek zorunda kalındığı hatırlatıldı.

Mevcut yönetimin 7 ay önce görevi devraldığından bu yana büyük bir özveri ve fedakarlıkla bu görevi layıkıyla yerine getirmenin çabası içerisinde olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“30 Kasım 2011'den bu tarafa yaptıklarımız ortadadır. Kendi öz kaynaklarından 14 trilyon nakiti kulübe aktarmış bir başkan, gece gündüz demeden çalışan bir yönetim, yine çok gayretli personel grubumuzla görevimize devam etmekteyiz. Bu kulübü yönetirken kurumsallaşmayı, faaliyetlerimizin birinci sırasına koyduk. Şanlı kulübümüzü her alandan ve her birimde layık olduğu yere taşıma konusunda hiçbir şeyden çekinmeden, hiç kimseye taviz vermeden, her alanda şeffaf, net ve dürüst ilkelerini, dik duruşunu bozmadan, çoğu zaman yoluna taş koyulsa da hiç vazgeçmeden devam ederek bugünlere gelmiştir.

Ancak başta bizler olmak üzere hiç kimse kendisini Elazığspor Kulübü'nün üstünde görmemelidir ve de göremez. Belirli zamanlarda yönetimde görev alıp, belirli miktarlarda paralar aktarmak kişi ve kurumlara dokunulmazlık zırhı kazandırmaz. Kaldı ki şanlı Elazığspor kulübümüz birçok yöneticiye sosyal statü sağlamış, tanınmayan birçok şahsiyeti de tanınır hale getirmiştir.”

Bazı üyelerin kayıtları silindi

Açıklamada, “Bizler yönetim anlayışı olarak kurumsallaşmanın çok önemli bir maddesi olan 'delege yapısının güncellenmesini' önemseyerek çeşitli zamanlarda basın aracılığıyla duyurularda bulunarak, çok kıymetli delegelerimizin yıllık aidatlarını ödemeleri, adres ve kimlik bilgilerini güncellemelerini istedik. Bunları yerine getirmeyenlerin kayıtlarının silineceğini de duyurduk” denilerek, şunlar aktarıldı:
“Maalesef gerekli duyarlılık gösterilmediği için tüzüğümüzün bize emrettiği 12. Maddenin (A) bendi hükmü gereğince üyelik kayıtları hiçbir ayrım yapılmadan, hatta birçok yöneticinin tanıdık ve dostları olmasına bakılmaksızın kural işletilerek kayıtları silinmiştir. Yazılı hiçbir kural çiğnenmeden geçmişten beri çok farklı yöntemlerle aidat toplanmış olabilir. Ama asıl olan delegenin kendisinin bu sorumluluğu sürekli olarak taşımasıdır. Eğer bu konuda yazılı olmayan bir gelenek yönetim tarafından işletilmemiş ise, bu yönetimin sorunu değildir. Bir bardak suda fırtına koparmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz.”

298 delegesi bulunan kulübün genel kurullarını 40-50 kişiyle yaptığı ve ikinci toplantıları yaparak bugüne geldiği anımsatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Elazığspor yönetimi olarak bu hantal yapıyı ve alışkanlıkları değiştirmek zorundayız, bu konuda da sonuna kadar kararlıyız. Genel kurullara gelip burada eleştiri ve temennilerini yapmayanların genel kurul dışında Elazığspor ile ilgili değerlendirmeleri kamuoyunun takdirine bırakılmıştır. Gerçek taraftarlıktan bahsedenlerin verdikleri birkaç reklamı da iptal ederek Elazığspor için hangi samimi duyguları taşıdıkları ortaya çıkmıştır. Yönetim olarak kimseyi kırmak ya da küstürmek gibi bir anlayışın sahibi olamayız ancak haddi bilmek, yapılanları da takdir etmek erdem sahibi insanların işidir. Dürüstlük vazgeçemeyeceğimiz bir ilkemizdir. Savaşımız da, Elazığspor üzerinden menfaatlenme niyetinde olanlara ve bu kulübü ciddi anlamda zarara uğratanlara karşıdır. Geçmişten bugüne kadar büyük borç tablolarının oluşma sebeplerinin başında yönetim anlayışındaki kişisellik ve bireysel davranışlar gelmektedir. Bu tür anlayışla yapılan harcamalar Elazığspor'u bu ağır tabloyla baş başa bırakmıştır. Eğer bu kulübü kendi şirketimiz gibi yönetmezsek yarın bizleri de çok ciddi problemler bekliyor olacaktır. Bu konudaki samimiyetimiz ve gayretimiz de ortadadır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler