ANKARA HABERLERİ

Çodam Geleceğin Müzisyenlerini Keşfe Çıktı

IHA
09.09.2015 - 12:00Son Güncelleme :

KEÇİÖREN BELEDİYESİ ÇODAM, MÜZİGE İSTEK VE İLGİSİ OLAN YETENEKLİ ÇOCUKLARA GÜZEL SANATLAR LİSESİ VE KONSERVATUARA GİRİŞ SINAVLARINA HAZIRLIK EĞİTİMİ VERDİ.

IHA

Çocukların yeteneklerini keşfetme ve geliştirmeye yönelik çalışmaları ile takdir toplayan Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM), müziğe istek ve ilgisi olan yetenekli çocuklara Güzel Sanatlar Lisesi ve Konservatuara giriş sınavlarına hazırlık eğitimi verdi.
Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği’nin (ÜZYEÇDE) işbirliğiyle yürütülen programda müziğe istek ve ilgi duyan çocuklar arasından müzik yeteneği olanlar kulak dinleme yoluyla keşfedildi. İlk aşamada Keçiören ilçesi ilköğretim 4’üncü sınıf ve orta öğretim 8’inci sınıflarından müzik yeteneği olduğu düşünülen 120 öğrenci ÇODAM’ a yönlendirildi. Değerlendirme 15-19 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilirken, ilk elemeyi geçen 25 öğrenciye değerlendirmenin ikinci aşaması için 1 haftalık eğitim programı uygulandı. Üçüncü aşamaya geçen 7 öğrenciye ise son bir haftalık eğitim programı daha uygulanarak, Güzel Sanatlar Lisesi ve Konservatuara giriş sınavlarına hazırlık eğitimi tamamlandı. Eleme ve sınavlara hazırlık aşaması ÜZYEÇDE gönüllüsü, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Öğretim Görevlisi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Korno Sanatçısı Bekir Çamcı tarafından yapıldı.
Yetenekli çocukları keşif yolundaki çalışmalardan sevindirici bir diğer haber ÇODAM’ın “İleri Resim Atölyesi”ne bir yıl boyunca devam eden Elif Nisa Semiz’den geldi. 2014 yılı Keçiören ilçesi ilköğretim 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri arasından yapılan “Resim Yeteneği Tespit Sınavında” da başarılı olan Semiz, BİLSEM Yetenek Sınavı’nda resim bölümünde başarılı olarak eğitime hak kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çodam Geleceğin Müzisyenlerini Keşfe Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çodam Geleceğin Müzisyenlerini Keşfe Çıktı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı