Ege Haberleri

EGE

  Çocuktan al mesajı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  30.09.2013 - 11:12 | Son Güncelleme: 30.09.2013 - 11:10

  İZMİR'de Konak Halkevi'nin açılışında çocuklar “Türk, Kürt, Arap, Laz fark etmez, tüm insanlar kardeş olsun” diyerek, siyasetçilerden birbirlerine sarılmalarını istedi.

  İzmir Konak Halkevi'nin açılışını CHP genel başkan yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Gökhan Günaydın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Hülya Güven, Erdal Aksünger, Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, Karabağlar ve Çiğli belediye başkanları ile çok sayıda CHP'li aday adayı katıldı. Gezi direnişinde hayatını kaybedenlerin posterinin altında toplanan siyasetçiler, Çiğli Halkevi Yaz Okulu Çocuk Korosu'nun şarkılarını dinledi. Çocuklar, “Türk, Kürt, Arap, Laz fark etmez, tüm insanlar kardeş olsun. Dünyadaki tüm yoksul çockular el ele versin. Dünya gülsün” diyerek, siyasetçilerden ayağa kalkıp birbirlerine sarılmalarını istedi. Bunun üzerine ayağa kalkan CHP'liler, sarıldıktan sonra kol kola girdi.

  “TOPLUMSAL MEŞRUİYET SORUNUNU AŞAMADIYSAN YASANI TANIMIYORUZ”

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, iktidarın toplumsal meşruiyet sorununu aşmadan çıkardığı yasalarla, belediye meclislerinde aldığı kararlarla ülkeyi yönetemeyeceğini söyleyerek,

  “Haziran direnişi, ona kadar olan zamanı tamamlayıp yeni bir sayfa açtı. Haziran ayını Türkiye'nin direniş tarihine altın harflerle yazdık. Biz artık sokakları, meydanları özgür bir ülke istiyoruz. Dinci faşist dikta ve çarpık kapitalizmin kan emicileri, ne kadar vites büyütürlerse büyütsünler sokaklar özgür olacak bu ülkede. Bu özgürlükten söz edeceksek Ahmet, Ali İsmail, Abdullah, Ethem, Medeni, Mehmet. Onlar bizim için ölümsüzleştiler. Çocuklarımıza itaat etmeyi öğretemeyecekler, sorgulayacaklar. Bilimsel şüphecilik ve dayanışma ile bu faşizmi omuz omuza aşacağız. Bize ‘direnmeyin, kanun çıkardık’ diyorlar. Eskiden bunlara inanan bir toplum vardı. Şimdi diyoruz ki eğer toplumsal meşruiyet sorununu aşamadıysan hukukunu da meclis kararını da dinlemiyoruz. Binalarımızı yıkıyorlar, çocuklarımızı dar karanlık sokaklarda pusuya düşürüyorlar. Ama şunu kanıtladık, katledilmekle bitmiyoruz, binalarımızı yıkmakla bizi teslim alamıyorlar. Bu mücadele sonsuza kadar devam edecek, ta ki Türkiye yeniden özgürlüğün ve kardeşliğin memleketi olana kadar. Yaşasın aşk, yaşasın devrim, yaşasın mücadele” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı