"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Çocukluğumdan beri ona aşığım

Güzin Abla

Ümraniye'den Aşka Susadım

Sevgili Güzin Abla, teyze oğluma çocukluğumdan beri aşığım. Birlikte büyüdük. Ona aşıktım, o ise beni kızkardeşi gibi severdi.

Duygularımı bilmezdi. Yani aşkım karşılıksızdı. İkimiz de evlendik. Duyduğuma göre eşini çok seviyormuş. Ben ise eşime çok uzağım. Onu bir türlü sevemedim. Aile baskısı ile evlendim.

Ve işte çok mutsuzum. Onu gördükçe içimden ağlamak geliyor, çok üzülüyorum. O ise hiçbir şeyin farkında değil. Onsuz yaşamaktansa ölmek daha iyi benim için. Lütfen bana yardım et, ne yapmam gerektiğini söyle.

SEVGİLİ Kızım, dediğin gibi bir evin içinde kardeş gibi büyüdüğün bu gence, çocukluk yıllarından sıyrıldığın dönemde, her genç kızın ilk aşk heyecanlarını, yüreğindeki ilk kıpırtıları hissettiği gibi bir duyguyla yaklaşmışsın. Bu en yakınında bulunan tek genç erkek olduğu için ona yönelmiş duygulardır aslında. Akıllı fikirli bir genç kızsın. Teyze çocuğuyla evliliğin pek çok açıdan mahsurları olduğunu elbette biliyorsun.

Zaten sakıncalı bir beraberlik olurdu sizinki. Üstelik de anladığım kadarıyla sana karşı, kardeşten öte bir duygu beslememiş. Şimdi ise evlenmiş ve eşini seviyormuş. Bu yüzden bu duygularını kalbine gömmek için başka bir nedene gerek yok. Bir de üstelik sen de evliymişsin.

Ama işte sorun burada. Seni sevmediğin biriyle zorla evlendirmişler. Eğer evlendiğin genç sevebileceğin, duygularını alevlendirecek biri olsaydı, çocukluk aşkını çoktan unuturdun. Ve bir ağabey gibi olan bu teyze çocuğuna yönelik yalnızca dostça duygular beslerdin. Ama eşini sevemediğin için, ona hiçbir duygu beslemediğin için çocukluk aşkına takılmış kalmışsın. Bütün hata burada.

Ailen seni sevmediğin birine çok genç yaşta evlendirmekle hata etmiş. Ya eşinin iyi yönlerini görüp onu sevmeye çalışmalısın ya da çocuğun olmadan bu yanlış evlilikten sıyrılıp gerçekten sevebileceğin biriyle evlenmeyi düşünmelisin. Ama onu kafandan silmelisin.

FAKS: 0212 677 04 21

X