BALIKESİR HABERLERİ

Çocuklarıyla kitap okudular ödülü kaptılar

DHA
25.04.2017 - 15:57Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Bigadiç İlçesi'nde,  Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İnceleme Projesi (BENGİ) kapsamında bir ilkokulda hayata geçirilen "Çocuğumla Okuyurum" etkinliği çerçevesinde dağıtılan kitabı okuduktan sonra yapılan sınavda dereceye giren veliler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

BENGİ Projesi Kapsamı'nda Fatih İlkokulu'nda, kitap okuma konusunda farkındalık yaratmak için "Çocuğumla Okuyorum" etkinliği düzelendi. Etkinliğe 15 veli katıldı. Velilere geçen 14-15 Mart tarihlerinde birer kitap dağıtılıp, bir ay süre verilerek çocuklarıyla okumaları istendi. Bir aylık sürenin sonunda veliler, kendilerine çocuklarıyla okumaları için dağıtılan bu kitaplarla ilgili yazılı sınava tabi tutuldu. Sınavda velilerden Selam Çamtekin birinci, Tuğba Aydın ikinci, Safiye Ayan üçüncü oldu. Dereceye giren velilere Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaymakam Altuğ, dereceye giren velileri kutlayıp, "Çocukların başarısı bilinçli anne ve babadan geçer. Çocuklar bir odada, anne, babalar ise televizyon

karşısında vaktini geçirmelirui doğru değil. Anne-babalar çocuğunun odada nasıl vaktini geçirdiğini, ders çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin bilincinde olmalı. Çocuk dersine çalışırekn velilerinin de mutlaka elinde bir kitap olmalı Çocuklar, büyüklerini örnek alır. Mutlaka okuyan toplum olmalıyız" dedi.

Velilere ödüllerinin verildiği törene Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, Fatih İlkokulu Müdürü Ali Gündoğdu da katıldı.

Hüseyin EMCAN / BİGADİÇ (Balıkesir), (DHA)

FOTOGRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Çocuklarıyla kitap okudular ödülü kaptılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklarıyla kitap okudular ödülü kaptılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı