Ege Haberleri

EGE

  Çocuklarıyla kitap okudular

  Faruk ÇARK / KİRAZ (İzmir), (DHA)
  08.04.2016 - 11:21 | Son Güncelleme: 08.04.2016 - 11:24

  İZMİR’in Kiraz İlçesi’nde, "Çay simit bizden, kitap sizden" sloganıyla düzenlen etkinlikte, Kiraz Anaokulu öğrencileri velileriyle okul bahçesinde kitap okudu.

  Etkinliğe Kiraz İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Azap, Kiraz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şinasi Akgün, Kiraz Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Ünal, Kiraz Anaokulu Müdürü Ümit Duman Şenyurt, anaokulu öğrencileri ve velileri katıldı. Kiraz Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Yunus Demirci de etkinliğe kucağında 6 aylık kızı Zeynep Su Demirci ile katılıp, gölgede kitap okuması dikkat çekti. Demirci "İnsanın sıkıntılarından kurtulmasının bir yolu da kitap okumasıdır. Kitap okuduğumda rahatlıyorum" dedi.

  Çocuklarıyla kitap okudular

  Geçen 28 Mart’ta kitap okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla "Çay simit bizden, kitap sizden" sloganıyla 6 ay süreyle başlattıkları projeyi uzatmaya karar verdiklerini belirten Kiraz Ana Okulu müdürü Ümit Duman Şenyurt, " Toplamda 165 anasınıfı öğrencimiz var. Öğrencilerimiz velileriyle her akşam saat 20.00 ile 20.30 arası yarım saat evlerinde kitap okuyorlar. Amacımız çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza kitabı sevdirmek. Bu projemiz devam edecek. Öğretmenevine kütüphane yaptıracağız. Çocuklarımız genel olarak anne, baba ve öğretmenlerini örnek alıyorlar. Bu nedenle büyükler olarak çocuklarımıza örnek olmalıyız" dedi.

  Etkinlik, velilerin çocuklarıyla kitap okumasıyla sona erdi.  Etiketler: izmir , Kiraz , Kitap
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı