Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocuklarını benzin dökerek yakacaktı

  A.A
  04 Ekim 2008 - 15:30Son Güncelleme : 04 Ekim 2008 - 17:16

  Antalya'da cezaevinde yatarken, savcılığa dilekçeyle başvurarak, kardeşlerinin, biri imam nikahlı 2 eşi ve 2 kızına, tecavüz ettiğini ve onlara zorla fuhuş yaptırdığını iddia eden kişi, cezaevinden çıkınca, imam nikahlı eşi ve 5 çocuğunu yakmak istedi.

  Alınan bilgiye göre, çıkar amaçlı suç örgütü liderliği suçlamasıyla cezaevine giren ve yaklaşık 1 ay önce tahliye edilen Burhanettin G. (37), Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mehmet Atay Caddesi'ndeki apartmanın 7. katında imam nikahlı eşi ve 5 çocuğunu benzin dökerek yakmak istedi.

  Burhanettin G'nin resmi nikahlı eşinin, başından ve vücudunun diğer yerlerinden yaralanmış şekilde polise başvurarak, “Eşim evde imam nikahlı diğer eşini ve 5 çocuğumuzu benzin dökerek rehin aldı. Beni de dövdü, ben kaçtım” demesi üzerine olay yerine giden polisler, Burhanettin G'yi ikna etmek için çaba harcadılar. İtfaiye ve acil sağlık ekipleri de müdahale amacıyla bina girişinde beklediler.

  Yaklaşık 3 saatlik uğraş sonucu Burhanettin G'yi ikna ederek, kadını ve çocukları kurtaran polis ekipleri, zanlıyı gözaltına aldı. Polis ekipleri evde yaptıkları incelemede benzin bidonu ve benzin dökülen eşyaları buldu.

  SAVCIYA DİLEKÇE YAZMIŞ

  Yapılan incelemede, Burhanettin G'nin çıkar amaçlı suç örgütü liderliği suçundan cezaevinde yattığı sırada, savcılığa dilekçeyle başvurarak, eşlerine ve 2 kızına, kendi kardeşleri tarafından tecavüz edildiği ve onlara fuhuş yaptırıldığını iddia ettiği belirlendi.


  Savcılık emriyle polis tarafından yapılan soruşturmada ifade veren kadınlar ve iki kızının, Burhanettin G'nin iddialarını doğruladıkları öğrenildi. Kadınların ifadeleri doğrultusunda, 4 kişiyi gözaltına alan ve aynı mahallede, kadınların para karşılığı birlikte oldukları öne sürülen 8 kişinin ifadesini alan polis ekipleri suçlamaların asılsız olduğu sonucuna vardı.

  İddiaları karşısında gerekli işlemlerin yapılmadığını ileri süren Burhanettin G'nin, cezaevinden çıktığı dönemde iddialarını içeren dilekçeleri Valiliğe ve İçişleri Bakanlığına da faksladığı kaydedildi.

  Zanlının bir hafta önce de evde balta ve satırla eşlerini ve çocuklarını rehin aldığı, ancak şikayetçi olunmaması üzerine zanlı hakkında işlem yapılamadığı bildirildi.

  Zanlının sorgusu sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı