ANTALYA HABERLERİ

Manavgat'ta çocukların yüzü güldü

Ceren DENİZ?HÜRRİYET
13.11.2017 - 15:23Son Güncelleme :

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nin dağ köylerinden Kırkkavak'ta bulunani lkokulda zorlu şartlarda okumaya çalışan öğrenciler için başlatılan ‘Hayallerimin Elinden Tut’ kampanyası sonuç verdi.

Ceren DENİZ?HÜRRİYET

‘HAYALLERİMİN elinden tut’ sosyal sorumluluk projesiyle Antalya’da başlayıp diğer illere uzanarak çok sayıda köy çocuğunun hayallerini gerçekleştirmeye yönelik kampanyalar düzenleyen Rabia İnci Özen, Manavgat’ın en uzak köyü Kıkkavak’ta olan bu okulun öğrencileri için de harekete geçti. Çocukların mektupla ilettikleri hayallerinin gerçeğe dönüştürüldüğü proje sırasında, 12 öğrencisi olan bu okulun onarıma ihtiyacı olduğunu fark eden Rabia İnci Özen ve proje ekibi, konuyla ilgili Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Müdürlük, okulun onarımını ve bahçesindeki çeşmenin yenilenmesini üstlenerek tadilata başladı.

Manavgatta çocukların yüzü güldü

KÜTÜPHAHE YAPILACAK

Kırkkavak İlkokulu’ndaki öğrenciler için başlatılan kampanya neticesinde geçen ay Adrasan yolunda meydana gelen kazada 5 üyesini kaybeden Göç Yolları Yolcuları topluluğu da yitirdikleri arkadaşlarının anısına okula bir kütüphane yapmak için kolları sıvadı.  Okulun onarım işlemleri bittikten sonra kütüphanenin inşa edileceğini söyleyen Özen, “Bizim ulaşmakta bile çok zorlandığımız bu okulda öğrenciler her gün azimle bir şeyler öğrenmeye çalışıyor. Kış soğuğu yaklaşırken okulun tamir ediliyor olması çok mutluluk verici. Sık sık yaşanan don olayları nedeniyle okuldaki çeşme zaman zaman patlıyordu. Çocuklar ıslanıyordu, zarar görüyordu. Şimdi yeni çeşme yapılıyor. Okula gidip çocukların hayallerini yerine getirmeye çalıştık. Ama yapılacak kütüphaneyi kitaplarla doldurabilmek de bizim için çok önemli. Köy çocuklarının kitap ihtiyacını karşılamak isteyenler bize ulaşsınlar” dedi.

Manavgatta çocukların yüzü güldü

 

Etiketler: köyokulu

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Manavgat'ta çocukların yüzü güldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Kasım 2017 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manavgat'ta çocukların yüzü güldü haberi güncellenecektir.ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı