Teknoloji Haberleri

  Çocukların seçimi

  hurriyet.com.tr
  18.08.2009 - 10:09 | Son Güncelleme:

  Çocuklar internette en çok ne arıyor; hangi sitelere giriyor? Şaşırtıcı cevap burada...

  Symantec'in OneFamily.Norton servisi yardımıyla yaptığı araştırmanın sonuçları, çocukların internette en çok neleri aradığını ortaya koydu.

  Şubat ve Temmuz ayları arasında 3.5 milyondan fazla çocuk üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre Youtube, en çok arana kelimelerin başında geliyor. 4. sırada "sex", 6. sırada ise "porn" kelimeleri yer alıyor.

  Araştırmanın diğer bir yönü ise şu: Ünlü video paylaşım sitesine ulaşmak isteyen çocukların ya yorgun ya da üşengeç olacaklar ki web tarayıcılarına "youtube" yerine "utube" yazarak bu kelimeyi ilk 100 arasında 78 numaraya taşıdılar.

  Youtube üzerinde yapılan arama sonuçları da popüler şarkılar ve filmler üzerinde yoğunlaşmış vaziyette. Lady Gaga ve Twilight (Alacakaranlık) isimleri ön plana çıkıyor.

  Konu ile ilgili Symantec Internet Güvenliği Sözcüsü Marian Merritt şu açıklamayı yaptı: "Youtube'u listenin ön sıralarında görmek şaşırtıcı olmadı. Çocuklar Youtube'u eğlenceye açılan bir kapı olarak görüyor; hatta onlar için öğretici öğelere ulaşmak için de iyi bir aracı."

  İşte en çok aranan ilk 20

  1. YouTube
  2. Google
  3. Facebook
  4. Sex
  5. MySpace
  6. Porn
  7. Yahoo
  8. Michael Jackson
  9. Fred
  10. eBay
  11. You Tube
  12. YouTube.com
  13. Gmail
  14. Wikipedia
  15. Miley Cyrus
  16. Webkinz
  17. Games
  18. Miniclip
  19. Taylor Swift
  20. Hotmail

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı