AYDIN HABERLERİ

Çocukların ismi ağaçlarda yaşayacak

DHA
31.03.2017 - 15:36Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Söke ilçesinde Söke Belediyesi ve Söke Kent Konseyi işbirliği ile çocuklara ağaç sevgisi ve doğa bilinci aşılamak için dikilen fidanların üzerine isimleri yazıldı.
Söke'de çocuklara doğa bilinci aşılamak ve onlara daha yeşil bir dünya bırakmak için Söke Belediyesi ve Söke Kent Konseyi işbirliği ile çocukların ismini taşıyan ağaçlar dikildi. Söke Belediyesi tarafından hastane karşısında yapımı tamamlanan parkta Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi, ilçede faaliyet gösteren Amerikan Kültür Koleji öğrencileri ile birlikte kendi isimlerini taşıyan ağaçların dikimini gerçekleştirdi. 32 fidanın dikim etkinliğine çocukların yanı sıra CHP'li Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Ceylan, Kent Konseyi gönüllüleri de katıldı.
Çocukların isimlerini taşıyan plaketlerin bağlandığı ağaçların bakımlarını da bundan böyle çocukların üstleneceğini söyleyen Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Zeren, çocukların oldukça mutlu olduğunu kaydetti. Keyif aldıkları bir uygulama olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; projenin uygulandığı parkın yeni bir uygulamayla kırmızı rengin hakim olacağı bir park olacağını söyledi. Her parka ayrı bir renk ve sitil kazandırmayı düşündüklerini belirten Toyran, "Bu parkta 32 ağaç dikimi yapılıyor ve her ağacın bir sahibi olacak. Projenin öğrencilerimizde aidiyet duygusunu geliştireceğini düşünüyorum. Çocuk meclisimiz belirli aralıklarla gelip kendi ağaçlarını kontrol edecekler" diye konuştu.

Burhan CEYHAN / SÖKE (Aydın), (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Çocukların ismi ağaçlarda yaşayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocukların ismi ağaçlarda yaşayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı