ESKİŞEHİR HABERLERİ

Çocukların Çevre Günü etkinliği

DHA
05.06.2018 - 19:35Son Güncelleme :
DHA


Hakan TÜRKTAN / ESKİŞEHİR,(DHA) - ESKİŞEHİR'de Dünya Çevre Günü nedeniyle Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Hacı Feride Koruyucu İlkokulu işbirliğiyle etkinlik düzenlendi.
Hacı Feride Koruyucu İlkokulu bahçesinde düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinliğine ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESO yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.
Etkinlikte konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bizim size bırakacağımız en değerli miras çevre. Bun anlamlı günde bu işe katkı sunmak istedik. Biz ESO olarak Sultandere bölgesinde ne kadar etkinlik varsa okullarımızla iç içe olacağız. Bugün çevre günüyle başladık. Her türlü etkinlikte sizlerleyiz.ö Dedi.
Hacı Feride Koruyucu İlkokulu Müdürü Süleyman Cin ise, "Genel olarak bütün dünyada plansız endüstrileşme ve sağlıksız kentleşme, nükleer silah denemeleri, bölgesel savaylar, tarımda kimyasal maddelerin bilinçsizce kullanılması, gerekli çevresel tedbirler alınmadan ve arıtma tesisleri kurulmadan yoğun üretime geçen sanayi tesisleri, çevre kirliliği tehdidini önemli boyutlara çıkarmaktadır" diye konuştu
Etkinlikte öğrenciler çevre temalı gösteriler sunarken, atık malzemelerden tasarladıkları kıyafetlerini sergilediklerdi defile ise katılanlardan büyük alkış aldı. Etkinlik sonunda resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 
--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çocukların Çevre Günü etkinliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı