MERSİN HABERLERİ AKDENİZ HABERLERİ

'Çocuklarımızı ekrana bağımlı olmaktan kurtarmalıyız'

DHA
26.05.2018 - 15:35Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı, " Çocuklarımızı ekrana bağımlı olmaktan kurtarmalıyız" dedi. 
'Ekranla değil akranla eğitim’ projesi Mersin’de de başladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi tarafından Mersin ve İlçelerde uygulanacak proje ile çocukların internet ve ekran bağımlılığından kurtarılması hedefleniyor. İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı, "Bu proje Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi ve anayasamızın ailenin korunması ve çocuk hakları olarak devletimizce güvence altına alınmıştır. Çocukların temel hakları olan yaşama, korunma, gelişim, katılım gibi dört temel haklarının yanında sağlıklı büyüme oyun oynama ve zararlı alışkanlıklardan korunma haklarının da bu projenin önemli bir halkasını oluşturuyor. Bizde Tüm illerimizde olduğu gibi Mersin'de de projeyi başlattık. Amacımız çocuklarımızın akranlarıyla yaşayabilecekleri oyun alanları, etkinlikler ve oyun odaklı, çocuk hakları sokakları oluşturmaktır. Çocuklarımız bu proje sayesinde çağın hastalığı olan ve radyasyon yayan elektronik oyunlardan uzaklaştırıp çocukluklarını, çocukça yaşayabileceği ortamlar oluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu nedenle tüm kesimlerden projeye destek olmasını bekliyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Akdeniz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Akdeniz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Çocuklarımızı ekrana bağımlı olmaktan kurtarmalıyız' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı