İZMİR HABERLERİ

"Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşırsak sevgi alabiliyoruz"

DHA
09 Mayıs 2017 - 13:37Son Güncelleme : 09 Mayıs 2017 - 13:38

"Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşırsak sevgi alabiliyoruz"

DHA

İZMİR Barosu'nun düzenlediği panelde konuşan İzmir Koruyucu Aile Derneği Başkanı Gülsün Erdinç, "Ebeveyni olma hakkı her çocuğa verilmeli. Sevgiyle aşılamayan hiçbir problem yok. Saldırganlık ve şiddet gibi davranışlar dışarıdan öğrenilen davranışlar. Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşırsak sevgi alabiliyoruz" dedi.

İzmir Barosu ve İzmir Koruyucu Aile Derneği tarafından düzenlenen “Çocuk Hakları Bağlamında Koruyucu Aile Sistemi Paneli"nde konuşan ASPİM İzmir İl Müdürü Nesim Tanğlay, çocuk haklarının kanunen veya ahlak olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğrudan sahip olduğu eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel bir kavram olduğunu belirterek, “Kamusal ya da özel, sosyal yardım kuruluşları mahkemeler, idari makamlar veya yasama organları tarafından yapılan ve çocukları ilgilendiren bütün faaliyetlerde çocuğun yüksek yararı temel bakış açısıdır" dedi. İzmir’deki istatistiki bilgileri de paylaşan Tanğlay, “İzmir’de şu anda toplam 346 çocuğumuz koruyucu aile yanında bakılıyor. Yine toplam 310 koruyucu ailemiz var. Son üç ay içerisinde başvurusunu yapmış ve sırasını bekleyen altı tane ailemizin koruyucu aile olmak üzere işlemleri devam ediyor" dedi. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Oytun Hastürk, ruhsal açıdan hangi sorun olursa olsun aile ile başladığını aile ile sonlandığını belirterek, “Aileye ulaşabildiğiniz takdirde ve doğru şekilde tedavi ve yönlendirme yapabilirseniz çocuğun tedavisinde başarılı oluyorsunuz" dedi. Denizli Koruyucu Aile Derneği Başkanı Ayfer Doğan ise sunumunda dernek olarak yürüttükleri çalışmaları anlatarak “Korunmaya ihtiyacı olan tüm çocukların bir aile yanında hayata hazırlanmasını önemsiyorum" dedi. İzmir Koruyucu Aile Derneği Başkanı Gülsün Erdinç, deneyimlerinden söz ederek,  “Ebeveyni olma hakkı her çocuğa verilmeli. Sevgiyle aşılamayan hiçbir problem yok. Saldırganlık ve şiddet gibi davranışlar dışarıdan öğrenilen davranışlar. Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşırsak sevgi alabiliyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden "Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşırsak sevgi alabiliyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşırsak sevgi alabiliyoruz" haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı