ORDU HABERLERİ

Çocukları Bilgisayar Oyunlarıyla Eğitime Yönlendiriyorlar

IHA
30.10.2015 - 12:29Son Güncelleme :

EL ELE DERNEĞİ ÖNÜNDE YÖNETİM FOTOĞRAFI

IHA

Ünye El Ele Derneği, boş zamanlarını dışarıda atari salonlarında harcayan gençleri sağlıksız ortamlardan uzaklaştırmak ve eğitime yönlendirmek amacıyla dernek binasında konsol ve bilgisayar oyunları oynatıyor.
El Ele Derneği Başkanı Adem Atik, uygulamayla birlikte çocukların kendi başlarına prensipli olarak ders çalışma alışkanlıkları edineceklerini belirtti. Atik açıklamasında, "Öncelikle şunu demek isterim ki çocukların boş zamanları çok var. Okuldan çıktıkları zaman, derslerini bitirdikleri zaman, bütün alışkanlıkları bir yerlere gitmekten çok, biz onları daha doğru olacak alışkanlıklara yönlendirmek istiyoruz. Burada oyun oynatıyoruz ama oyun oynatmaktan ziyade derslerin yapılıp yapılmadığını kontrol ediyoruz. Onlara o gün en az beş sayfa kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Bunları yaptıkları zaman bir hafta, bir ay, bir yıl sonra belki burası olmasa bile kitap okuma alışkanlığı edinmiş olurlar. Belki burada sayı çoğaldığı zaman playstation oynatamazsak bile, öğrenciler okuldan geldikleri zaman, prensipli olarak ders çalışma alışkanlıklarını kendileri edinmiş olacaklar. Burada amacımız sadece oyun oynamak değil, hem kötü alışkanlıklardan alı koymak hem de onlara ufak da olsa eğitim verebilmek" dedi.
"İLERİDEKİ HEDEFİMİZ, GENÇLİK MERKEZİ KURMAK"
İlerideki hedeflerinin gençlik merkezi kurmak olduğunu belirten Atik, "Şu anda sayımız burada yakın çevrede olan çocuklarla sınırlı. Bunlarda kendileri geliyorlar, peşinden de birkaç gün sonra kendi arkadaşlarında getiriyorlar. Belki sayımız bugün 5-10 ama ilerideki hedefimiz, Ünye için bir gençlik merkezi kurmak. Çünkü burada belki mahalledeki çocuklara yetemeyecek kadar bir kapasitedeyiz. Çünkü başkası yapsa gücü yetmeyecektir ama Ünye’mize gençlik merkezi kazandırırsak, bu mahallede başka mahallede özgüvenli insanları bu işin içine katarsak eğitimli insanlarımızın olmasına vesile olabiliriz. Öğretmenlerimiz olabilir, mahalleden herhangi biri olabilir. Bu işi yaparsak çocukların küçük yaşta elinden tutmuş oluruz ve serbest kaldığı zaman her an gibi birisi rahatlıkla müdahale edemeyeceği bir pozisyon çıkartmış oluruz. Her zaman soru sorabileceği biri olmalı. Hepimiz yaşamışızdır kendi anne babamızdan çok kendi arkadaşımız, kendi edindiğimiz ağabeylerimiz, gibi mahalledeki arkadaşlarımıza daha çok soru sorarız, onlarla bir şeyimizi paylaşırız ama annemize babamıza birçok şeyi paylaşmayız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Çocukları Bilgisayar Oyunlarıyla Eğitime Yönlendiriyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocukları Bilgisayar Oyunlarıyla Eğitime Yönlendiriyorlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı