Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çocukları bakmadı, polisler sahip çıktı

  Ferhat AKGÜN/TEKİRDAĞ, (DHA)
  01 Ağustos 2009 - 12:03Son Güncelleme : 01 Ağustos 2009 - 12:03

  TEKİRDAĞ'da iki kızı tarafından tek odalı baraka evde yalnız başına bırakılan 88 yaşındaki Hatice Gelve'ye polisler sahip çıktı. Polisler tarafından boyanan evine yeni eşyalar alınan Geyve'nin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden her gün yemek alması sağlandı.

  Çiftlikönü Mahallesi Ağaçlı Kahve Sokak'ta rutin denetim yapan Toplum Destekli Polisler, harabe durumdaki tek göz odalı evde yaşayan bakıma muhtaç 88 yaşındaki Hatice Gelve için harekete geçti. 3 ayda bir aldığı yaşlılık maaşı ile yaşam mücadelesi veren Gelve'nin evi Toplum Destekli Polisler tarafından boyandı ve yeni eşyalar alındı. Polislerin yardımıyla Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Hatice Gelve'ye her gün düzenli olarak Sosyal Hizmetler Müdürlügü’nden yemek getirilmesi de sağlandı.

  27 yıl önce eşini kaybettiğini belirten Hatice Gelve, “2 kızım ve torunlarım var ama kimse bana yardım etmiyor. Komşuların getirdiği yiyeceklerle karnımı doyurmaya çalışıyordum. Polislere yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı